Haluk Levent: Korona virüsüne karşı 300 bin kişilik orduyla savaşmaya hazırız

Haluk Levent, korona virüsü hakkında açıklama yaptı: 300 bin kişilik ordusuyla AHBAP hazır.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR – Sanatçı Haluk Levent, korona virüsü salgını hakkında AHBAP (Anadolu Halk ve Barış Platformu) ile çalışma yaptıklarını belirterek “300 bin kişilik ordusuyla AHBAP, korona virüsüne karşı savaşmak için halkı bilgilendirmeye hazır ve her gün sayfalarımızdan yayınlar yapıyoruz” dedi.

Haluk Levent en büyük hedefini de, “İyilik bulaşıcı olduğuna göre, onun bu özelliğinden yararlanarak gelin hep birlikte Türkiye'yi bir iyilikler ülkesi haline getirelim” diyerek ifade etti.

Sözcü'den Yüksel Şengül'e konuşan Haluk Levent, Elazığ depreminde AHBAP'ın 1.5 milyon lira yardım topladığını bunun bir milyon lirasının Elazığ Valisi'ne verildiğini ve konteyner kent kurulduğunu belirtti.

Haluk Levent’in konuşmasından satırbaşları şunlar:

BÜYÜDÜK VE BOZULDU DÜNYA: Çocukken hepimiz iyilik yapar, yardımlaşırdık. Sonra büyüdük ve bozuldu dünya. Ama hatırladığım özel bir gün var. İstanbul'a yeni gelmiştim ve Kabataş Lisesi'nin önünden yürürken Cüzzamla Savaş Derneği'nin afişini gördüm. ‘Cüzzamlı hastalara yardım edin' çağrısı yapılıyordu. Afişin asılı olduğu kapıdan girdim ve Türkan Saylan'la karşılaştım. Çok mutlu oldum, heyecanlandım. Ceketimi çıkarıp cüzamlı hastalar için vermek istedim. Sonra yolum Atatürkçü Düşünce Derneği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'yle kesişti. ‘Su akar yolunu bulur' derler ya, benim iyiliğe akışımı çabuklaştıranlar da bunlar oldu. O zaman sosyal medya olmadığı için örgütlenme şansım yoktu. Ancak bugünün temelleri o zaman atıldı.

PLANLARIMIZ VAR: Şu an dünyayı korkutan korona virüsü ile ilgili çalışmalarımız ve planlarımız var. 300 bin kişilik ordusuyla AHBAP korona virüsü ile savaşmak için halkı bilgilendirmeye hazır ve her gün sayfamızdan yayınlar yapıyoruz. Depreme gelince, en son Elazığ depreminde AHBAP'ta 1.5 milyon lira yardım toplandı. Bunun bir milyon lirasını hemen Elazığ Valisi'ne verdim, konteynerler kuruldu, adı da Doğu Kent Konutları oldu. Arıcak İlçesi'nde 7 ev yanmıştı, 500 bin lirayı da kaymakamlığa aktardık. Bu yardımların da takipçisiyiz. İstanbul depremiyle ilgili ne yazık ki yapacak fazlaca bir şeyimiz yok. Olası bir depremin ağır sonuçlarını azaltmak için bu hükûmet gibi daha önceki hükûmetlerin de sorumlu davranması gerekiyordu. Her iki yılda bir çıkarılan imar kanunları can kaybına daha çok yol açabilir.

12 EYLÜL’DE YAKINLARIM İŞKENCE GÖRDÜ: Acıları yıllar öncesinden görüp yaşamış bir insanım. 12 Eylül'de yakınlarım, ağabeylerim gözlerimin önünde götürüldü, işkence görüp hapis yattılar. Yoksul bir ailenin oğlu olarak da ekonomik şartların insanı nasıl olumsuz etkilediğini bilirim. Üniversite yıllarında fikirlerimi haykırdığım için cop yedim, polis tarafından hırpalandım. Kısacası acı ve kederi tanıdığım için bunlara dayanmak zor olmuyor.