Cüce olduğu için aşağılanan çocuğa küresel destek

Avustralya'da cüce olduğu için okulda arkadaşlarının ve bazı velilerin zorbalığı ile karşı karşıya kalan bir çocuğun isyanını annesi sosyal medyada paylaştı. Çocuğa Hollywood ünlüleri dahil pek çok insandan destek yağdı...
Quaden Bayles

DUVAR – Avustralya’da yaşayan ve okulda cüce olduğu için maruz kaldığı zorbalık sonrası annesi tarafından çekilen görüntülerinin sosyal medyada yayınlanması ile tanınan dokuz yaşındaki çocuğa dünyanın dört bir yanından destek geliyor.

Cüce olduğu için okulda arkadaşları tarafından aşağılanan 9 yaşında Avustralyalı Quaden Bayles’in ağladığı görüntüleri çekerek sosyal medyada paylaşan annesi, oğlunun hayatını sona erdirmek istediğini söylediği videoda “zorbalığın yaptığı şey bu” dedi.

BBC News’in haberine göre, 14 milyon fazla izlenen video, bir anda sosyal medyanın en çok konuşulan konusu oldu. ‘WeStandWithQuaden’ hashtag’ı ile mesaj paylaşan birçok kişiye, aktör Hugh Jackman’ın yanı sıra birçok oyuncu ve sporcudan da destek geldi. Jackman sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Quaden’e “tahmininden daha güçlüsün dostum” dedi ve herkesi “nazik” olmaya davet etti.

Kendisi de cüce olan ABD’li komedyen Brad Williams ise, aileyi Disneyland’a göndermek için bir günden az bir sürede 130 bin dolardan fazla para topladığını söyledi.

Salı günü yayınlanan altı dakikalık videoda Quaden’in annesi, oğlunun her gün okulda yaşadığı zorbalığı anlatıyor. Anne videoda, “Oğlumu okuldan yeni aldım, yine zorbalık olayına tanık oldum, tüm ebeveynler, eğitimciler, öğretmenler, işte zorbalığın etkisi budur” diyor ve şöyle devam ediyor: “Her gün bir şey oluyor. Başka bir bölüm, başka bir zorbalık, başka bir aşağılama, başka bir takma isim. Lütfen çocuklarınızı, ailelerinizi, arkadaşlarınızı eğitebilir misiniz?” (HABER MERKEZİ)