Kardan Doğu Ekspresi yaptılar

Çıldır Belediyesi Doğu Ekspresi'ni canlandırdı: Güzergahı Ardahan'a uzatılsın...

DUVAR – Ardahan’ın Çıldır Belediyesi, TCDD Taşımacılık AŞ tarafından Ankara-Kars hattında hizmete sunulan Turistik Doğu Ekspresi güzergahına Ardahan’ın da dahil edilmesini istiyor.

Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Doğu Ekspresi’nin Ardahan’a kadar uzanmasını isteyen Çıldır Belediyesi, Çıldır Gölü’nün Şölen Alanına kamyonlarla kar kütleleri taşıdı. Göl kenarında kar kütleleriyle yapılan Doğu Ekspresi treni ilgi gördü. Çıldır-Arpaçay kara yolu güzergahını kullananlar, araçlarını durdurarak fotoğraf çekti.

Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, Doğu Ekspresi’nin maketini yaparak dikkat çekmek istediklerini belirterek, Ardahan’ın tren güzergahına eklenmesi için kampanya düzenleyeceklerini söyledi.

Söz konusu trenin, Kars’tan sonra Ardahan’a varmasıyla bölgede turizmde patlama yaşanacağına inandığını dile getiren Azizoğlu, “Bu maketi yapmamızdaki tek amaç, trenin Ardahan’a gelmesidir. Ben belediye başkanı olarak maketini yaptım, inşallah bundan sonra hep birlikte asıl olanını getireceğiz” dedi. (ARDAHAN/AA)