Sertap Erener: Tacize girecek kadar sınırı aşmış bu hale ses çıkartmak gerekiyor

Sertap Erener, izin almadan fotoğrafını çeken gazetecilere gösterdiği tepki üzerine yapılan yorumları eleştirdi. Tepkisinin makyajsız olmasından kaynaklanmadığını belirten Erener, "Çalakalem umarsızca yazılmış, tacize girecek kadar sınırı aşmış bu hale ses çıkartmak gerektiğini düşündüm" dedi.

DUVAR – Şarkıcı Sertap Erener, kendisiyle ilgili olarak Hürriyet gazetesinde yayınlanan “Ünlü olmanın bir bedeli var Sertap” başlıklı habere yanıt verdi. “Benden izin almadan, fotoğrafımın çekilmesine verdiğim tepki her insanın vereceği bir tepkidir” diyen Erener, “Çalakalem umarsızca yazılmış, tacize girecek kadar sınırı aşmış bu hale ses çıkartmak gerektiğini düşündüm” ifadelerini kullandı. Erener, sosyal medya hesaplarından haberle birlikte makyajsız fotoğrafını da paylaştı.

Sertap Erener, geçtiğimiz günlerde bir konserinden dönerken İstanbul Havalimanı’nda gazetecilerden fotoğrafını çekmemelerini istemişti. Fotoğraflarının izni alınmadan çekilmesine tepki gösteren Erener, “Önce gelip benden fotoğraf isteyin. İzin almadan niye çekiyorsunuz?” demişti.

Hürriyet gazetesinde yayınlanan “Ünlü olmanın bir bedeli var Sertap” başlıklı haberde Erener’in tepkisinin makyajsız olmasından kaynaklandığı savunulmuştu.

Twitter hesabından haberin görüntüsü ve makyajsız fotoğrafını paylaşan Sertap Erener, yazılı açıklama yaptı.

‘KADINLAR YAŞ ALDIKÇA YANLARINA PARANTEZ AÇILMASI DA ŞİDDETİN BAŞKA BİR YÜZÜ’

“Çalakalem umarsızca yazılmış, tacize girecek kadar sınırı aşmış bu hale ses çıkartmak gerektiğini düşündüm…” diyen Erener, tepkisinin fotoğrafının izinsiz çekilmesine olduğunu ve makyajsız olmasından kaynaklanmadığını vurguladı.

Sertap Erener açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yorgun, uykusuz, ve hasta olduğum, onca konserin ardından gece geç saatte indiğim Avrupa uçuşundan evime gitmek için arabaya binerken benden izin almadan, fotoğrafımın çekilmesine verdiğim tepki her insanın vereceği bir tepkidir. Temelde derdi güzellikten ziyade sağlık ve kaliteli yaş almak olan biriyim. Aldığım günlük takviyeler, genç görüneyim diye değil, sağlıklı, dinç ve 90’ında hala yogasını, sporunu yapan biri olmak için. Şimdi sahneye çıktığımda saatlerce iyi bir performans çıkarabiliyorsam tüm bu dikkate ve özene borçluyum. Kadınların yaş aldıkça fotoğraflarının yanına açılan parantezin de kadına şiddetin bir başka yüzü olduğunu düşünüyorum. İsmimin günlerdir (başka derdimiz yokmuş gibi) bu fotoğrafla anılması yerine konserlerimizde plastik kullanmadığımız veya konserimiz için fidanlar diktiğimizi bir kere yazmayan sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunarım.” (HABER MERKEZİ)