Aras Bulut İynemli’den Süleyman Soylu’nun ‘Çukur’ eleştirisine yanıt: Başka şeyler de anlatıyoruz aslında

Aras Bulut İynemli, Çukur eleştirilerine cevap verdi: Bu bir hikaye, başka şeyler de anlatıyoruz.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Çukur dizisi son dönemde şiddet sahneleri nedeniyle gündeme gelerek eleştirilerin hedefi olmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Çukur diye lanet bir dizi var" şeklinde eleştirdiği dizinin Yamaç karakterini canlandıran Aras Bulut İynemli eleştirilere cevap verdi.

Geçtiğimiz akşam bir restoran çıkışı gazetecilerin sorularını cevaplayan İynemli eleştirileri normal karşıladığını belirterek, "Her şeyde olduğu gibi eleştiriliyor. Bu bir dünya, bu bir hikaye, başka şeyler de anlatıyoruz aslında" ifadelerini kullandı.

SÜLEYMAN SOYLU NE DEMİŞTİ?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bazı televizyon dizilerini eleştirerek şu ifadelere yer vermişti:

“Her kurumun kendi adına üretmesi gereken tedbirler, atması gereken adımlar söz konusudur. Lanet bir dizi var ‘Çukur’ diye. Onun kadar olamıyorsak yazıklar olsun. Bir de ‘Adana Sıfır Bir’ diye dizi var. İkisinin etki alanı kadar etki alanı oluşturamıyorsak yandık. Bu iki dizi çocuklarımızı zehirliyor. İnsanımızı kendi kültüründen uzaklaştırıyor. Ben de hayretle bakıyorum ‘Üniversite hocaları ne işe yarıyor?’ diye. ‘Bu işle ilgili kültür adamları ne yapıyorlar?’ diye. Özellikle bu dizilerle alakalı ne ortaya koyuyorlar? Bizim çocuklara öğretmemiz gereken bambaşka bir şeyken çocuklarımızı birileri zehirliyor. Buna maalesef bakıyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimizin yönünü hayra, doğru işlere döndürmeliyiz. 5 vakit namazda okunan gibi sırat-ı müstakime döndürmeliyiz.

Soylu: Lanet bir dizi var Çukur diyeSoylu: Lanet bir dizi var Çukur diye