Kim Milyoner Olmak İster'de son soru ilk kez doğru cevaplandı

"On kıtadan oluşan İstiklal Marşı'nın tamamında, bu kelimelerden hangisi diğerlerinden daha az geçer?" sorusunu bilen yarışmacı bir milyon liralık ödülün sahibi oldu. Yarışmacı 'toprak' diyerek doğru cevap verdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - 'Kim Milyoner Olmak İster' isimli bilgi yarışmasında ilk defa bir yarışmacı son soruyu doğru cevapladı. ATV'de Kenan İmirzalıoğlu sunuculuğunda yayınlanan yarışma programında bir milyon lira değerinde "On kıtadan oluşan İstiklal Marşı'nın tamamında, bu kelimelerden hangisi diğerlerinden daha az geçer?" sorusu yöneltildi.

Kahramanmaraş'ta tıp eğitimi gören 19 yaşındaki Arda Ayten'e cevap şıkları olarak "vatan, kan, toprak, yurt" seçenekleri verildi. Doğru şıkkı bulabilmek için İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını defalarca ezberden okuyan Ayten, sonunda "toprak" şıkkını seçerek doğru cevabı verdi ve bir milyon TL'lik ödülün sahibi oldu.

.

Bir milyonluk sorunun cevabını bilen Ayten’in alacağı ödülden Veraset ve İntikal Vergisi (VİV) kesintisi yapılacak. VİV kapsamında yaklaşık yüzde 20’lik bir dilimi vergi olarak kesilecek. Hesaplaması yapıldığında ise Ayten’in yaklaşık 800 bin TL’lik bir ödül alması bekleniyor.

Sütçü İmam Üniversitesi öğrencisi Ayten, daha önceki programda kitaplara büyük ilgisi olduğunu söylemiş, "Param olmadığı için yılda 150 kitap okuyabiliyorum" demişti. Ayten şimdiye kadar 4 kitap yazdığını da izleyicilerle paylaşmıştı. (HABER MERKEZİ)