Mülkiyeliler Birliği 15 Eylül'de 'İkinci El Pazarı' kuruyor

Mülkiyeliler Birliği ikinci el pazarı kuruyor: Eşyalar 10 Eylül’e kadar teslim edilebilecek.

DUVAR – Mülkiye Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Araştırmaları Merkezi “İkinci El Pazarı” kuruyor. Merkez tarafından yapılan açıklamada, “Evinizde, bazalarınızın altında, sandıklarınızın içinde, çekmecelerin derinlerinde yatan her türlü giysi, ihtiyaç fazlası ev tekstili ve kullanılabilir durumda olan işe yarayabileceğini düşündüğünüz insan ihtiyacı malzemeyi hatta hayvan dostlarımızın araç gerecini, geliri Mülkiyeliler Birliği Vakfı Burs Fonuna, burs fonumuza aktarılmak üzere bizimle paylaşmanızı bekliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

İkinci El Pazarı 15 Eylül 2019 Pazar günü 14.00’de Mülkiyeliler Birliği Genel Merkezi’nde kurulacak. Merkez, eşyaların 10 Eylül’e kadar teslim edilebileceğini belirtti.

.

Mülkiye Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Araştırmaları Merkezi’nden yapılan açıklama şöyle; 

“Devirelim sandıkları!

Bir kadından başka bir kadına,

Bir sandık içinden belki bir koltuk kırlentine,

Bir çekmecenin dibinden belki bir masanın üstüne

Bir yaşanmışlıktan bir başka yaşanacak olana,

Bir hatıradan bir umuda,

Bir elden diğerine, bir gözden öbürüne,

Kız kardeşliğe…

Çağrımızdır;

Evinizde, bazalarınızın altında, sandıklarınızın içinde, çekmecelerin derinlerinde yatan her türlü giysi, ihtiyaç fazlası ev tekstili ve kullanılabilir durumda olan işe yarayabileceğini düşündüğünüz insan ihtiyacı malzemeyi hatta hayvan dostlarımızın araç gerecini, geliri Mülkiyeliler Birliği Vakfı Burs Fonuna, burs fonumuza aktarılmak üzere bizimle paylaşmanızı bekliyoruz.

Yıkanmış, temizlenmiş ve belki de ütülenmiş eşyalarınızı 10 Eylül 2019 Salı gününe kadar Mülkiyeliler Birliği Genel Merkezi’ne getirerek teslim etmenizi bekliyoruz. Sınıflandırılıp fiyatlandırılacak ve sergilenmeye hazır hale getirilecek olan eşyalarınızı, 15 Eylül 2019 Pazar Günü Mülkiyeliler Birliği bahçesinde düzenleyeceğimiz ‘İkinci El Pazarı‘nda saat 14:00’den itibaren beraber ve yeniden, yeni alıcılarıyla ve kullanıcılarıyla buluşturacağız.

Eşyalarınızın sizin için taşıdığı değeri biliyor, ancak satış fiyatlarını oldukça makul ve erişilebilir kılacağımızı bilin istiyoruz.

İkinci el Pazarımızı şenlendirmenizi ve burs fonumuzu güçlendirmenizi bekliyoruz.

Devirelim sandıkları!