Cüneyt Arkın'ın oğlu ölüm haberlerine tepki gösterdi: Her tıklanmaya oh çekiyorlar

Murat Arkın 'ölüm' haberlerine tepki gösterdi: Hepiniz öleceksiniz o yaşayacak.

DUVAR – Cüneyt Arkın’ın oyuncu oğlu Murat Arkın, sürekli babasının ölüm haberlerinin çıkmasına sosyal medyadan yanıt veren Arkın, babasının yalan ölüm haberini yapan kişilere de “Siz hepiniz öleceksiniz o yaşayacak” diyerek  tepki gösterdi.

Türkiye sinemasının usta oyuncusu Cüneyt Arkın’ın oğlu Murat Arkın, ölüm haberlerinin başlıklarını bir fotoğrafta birleştirerek hem takipçilerine açıklama yaptı hem de yalan haber yapan haber sitelerini eleştirdi. Murat Arkın, babasının Instagram hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Paylaştığım bana gönderilen görselleri gördüğünüzde ne hissettiniz? Şimdi bir bir açıklayalım bu haberleri yapanlar niye yapıyor… Bir süredir ortalıkta babamın vefat ettiğine dair haberler dolaşıyor. Panik olanlar, telefona sarılanlar, haberi okudukları siteye yorum bırakanlar, haberi arkadaşları ile paylaşanlar bir süre sonra gerçeği öğrenip “Ne zevk alıyor bu şerefsizler” diye kendi kendilerine soruyor. Bazıları haberi okuduğu siteye geri dönüp “yalan haber” yorumu bırakıyor. O sitelerle bir şekil iletişim etkileşim içine giriyor.

‘HER TIKLANMAYA OH ÇEKİYORLAR’

Sonra yalan haber yapan bu sitelerin, profillerin sahipleri yine kendilerine ait olan başka sitelerde bu kez “Cüneyt Arkın öldü mü?” başlıklı haber yapıyor. Çünkü bu sorunun cevabını merak edenler arama motorlarına aynen bu soruyu gireceklerini biliyorlar. Bu ikinci haber sadece arama motorlarında ilk sıralarda çıkabilmek için. Sonra ne oluyor biliyor musunuz? Hem haberi ilk okuduğunuz site daha sonrasında haberin doğruluğunu öğrenmek için girdiğiniz ikinci site; trafiği ve etkileşimi arttığı için sitesine reklam alıp mangırları cebe indiriyor. Siz üzülüp ah vah derken onlar ooh çekiyor her tıklanmaya.

‘GÜZELLİĞİNİZ ÜZERİNE KURULU BİR SÖMÜRÜ SİSTEMİ’

Demem o dur ki dostlar. ‘Bu şerefsizler ne zevk alıyor yalan haberden’ diye düşünerek kendinizi yormayın. Sizin duygularınız, merhametiniz, güzelliğiniz üzerine kurulu bir sömürü sistemi. Bir yazılımcı ve arama motorlarını bilen biri olarak basit bir açıklama… Çok konuştun be. “Çözüm ne çözüm” mü diyorsunuz? Gerçek hayatta olması gereken gibi sanal dünyada da aynısını yapın. Size bir kez dahi olsa yalan söyleyeni bloklayın. İzlediğiniz televizyon kanallarından okuduğunuz gazeteye, internet sitelerine varana kadar olan bu eleme size kendinize daha fazla ayırabileceğiniz zaman olarak geri dönecek. Son olarak bu tarz yalan haber yapanlara bir cümle. Siz hepiniz öleceksiniz o yaşayacak.” (HABER MERKEZİ)

View this post on Instagram

Paylaştığım bana gönderilen görselleri gördüğünüzde ne hissettiniz ? Şimdi bir bir açıklayalım bu haberleri yapanlar niye yapıyor… Bir süredir ortalıkta babamın vefat ettiğine dair haberler dolaşıyor. Panik olanlar, telefona sarılanlar, haberi okudukları siteye yorum bırakanlar, haberi arkadaşları ile paylaşanlar bir süre sonra gerçeği öyrenip "Ne zevk alıyor bu şerefsizler" diye kendi kendilerine soruyor. Bazıları haberi okuduğu siteye geri dönüp "yalan haber" yorumu bırakıyor. O sitelerle bir şekil iletişim etkileşim içine giriyor. Sonra yalan haber yapan bu sitelerin, profillerin sahipleri yine kendilerine ait olan başka sitelerde bu kez "Cüneyt Arkın öldü mü ?" başlıklı haber yapıyor. Çünkü bu sorunun cevabını merak edenler arama motorlarına aynen bu soruyu gireceklerini biliyorlar. Bu ikinci haber sadece arama motorlarında ilk sıralarda çıkabilmak için.  Sonra ne oluyor biliyor musunuz ? Hem haberi ilk okuduğunuz site daha sonrasında haberin doğruluğunu öğrenmek için girdiğiniz ikinci site; trafiği ve etkileşimi arttığı için sitesine reklam alıp mangırları cebe indiriyor. Siz üzülüp ah vah derken onlar ooh çekiyor her tıklanmaya.  Demem o dur ki dostlar. "Bu şerefsizler ne zevk alıyor yalan haberden" diye düşünerek kendinizi yormayın. Sizin duygularınız, merhametiniz, güzelliğiniz üzerine kurulu bir sömürü sistemi. Bir yazılımcı ve arama motorlarını bilen biri olarak basit bir açıklama… Çok konuştun be. "Çözüm ne çözüm" mü diyorsunuz ? Gerçek hayatta olması gereken gibi sanal dünyadada aynısını yapın. Size bir kez dahi olsa yalan söyleyeni bloklayın. İzlediğiniz televizyon kanallarından okuduğunuz gazeteye, internet sitelerine varana kadar olan bu eleme size kendinize daha fazla ayırabileceğiniz zaman olarak geri dönecek.  Son olarak bu tarz yalan haber yapanlara bir cümle.  Siz hepiniz öleceksiniz o yaşayacak. Sevgilerimle. Murat Arkın (@muratarkin1) #açıklama #cuma #instagood #instagram

A post shared by Cüneyt Arkın (@cuneytarkin1) on