Sen, Ben ve Biz Sahne Performansı

Umut Koşan 24 Mayıs Cuma günü sahnede. Etkinlik 19:30'da başlayacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Gazeteci, engelli hakları savunucusu ve cerebral playsi hastası Umut Koşan, engellik kavramının ve cinsiyet eşitliğinin, toplumsal farkındalık adına göz ardı edilen yaşamsal deneyimlerini sahnede dinleyicilere aktaracak.

.

Sahne üzeri konuşmalar, “Sen, ben ve biz” adlı sahne performansıyla 24 Mayıs Cuma günü saat 19.30’da Ataşehir Novada AVM’de bulunan Cemal Süreyra Sahnesi’nde izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanan Koşan, ücretsiz gerçekleşecek sahne performasının hakkında şunları dile getirdi:

"Shakespeare ünlü “ Olmak ya da olmamak” tiradında, “Bilinç böyle korkak ediyor hepimizi /Düşüncenin soluk ışığı bulandırıyor/ Yürekten gelenin doğal rengini. Ve nice büyük, yiğitçe atılışlar / Yollarını değiştirip bu yüzden/ Bir iş, bir eylem olma gücünü yitiriyorlar” der. Diğer yandan Shakespeare bütün dünyayı bir sahne olarak tanımlar. Ve ekler “ Bütün kadınlar ve erkekler sadece birer oyuncu/ Girerler ve çıkarlar/ Bir kişi bir çok rolü birden oynar."

Dolayısıyla, “Sen, ben ve biz” bir tiyatro oyunu değil. Zaten bende bir tiyatro sanatçısı değilim. “Sen, ben ve biz” bir oyun olmasa da, toplumsal öğretilerle çoğu zaman yanılgıya ve bu yanılgı nedeniyle kimliksizleştirilmiş olan yaşantıların öyküsüdür.”