Erkan Petekkaya ruhsata aykırı alkol satmış!

Erkan Petekkaya'nın restoranında ruhsatsız alkol satıcı yapıldığı ortaya çıktı.

DUVAR – Oyuncu Erkan Petekkaya’nın kendi restoranında, var olan ruhsata aykırı olarak içki satışı yaptığı tespit edildi.

Odatv’nin haberine göre, Erkan Petekkaya’nın 2011 yılından bu yana sahibi olduğu İstanbul Beykoz’da bulunan “Mest-Et” isimli restoranda ruhsata aykırı alkol satışı yapıldığı ortaya çıktı.

‘ALKOL VE SİGARA YASAKLANSIN’ DEMİŞTİ

Bir kişi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’e başvurarak, Petekkaya’nın restoranının ruhsatı olup olmadığını sordu. CİMER’den gelen yanıtta Emniyet ekiplerinin restoranda inceleme yaptığı ve var olan ruhsatına aykırı olarak içki satışı yaptığının tespit edildiği belirtildi:

“Beykoz, Görele Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi, 7/A-B kapı sayılı yerde ekiplerimize yapılan kontrolde Erkan PETEKKAYA Et Gıda San. Tic. Ltd. Şti. adı altında 26.06.2015 tarih ve 20150253 sayılı İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı ile faaliyet gösteren işyeri ilgilisine Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğünün 27.12.2018 tarih ve E. 2018122718395455092 sayılı yazılarına istinaden ruhsatına aykırı faaliyette bulunduğundan (kebapçı dükkanında açıkta içki satışı yaptığı) 073/016 Cilt ve Sayfa numaralı tespit tutanağının tanzim edilerek gerekli işlemin yapılması için Belediye Encümenine havalesi yapılmıştır. Bilgilerinize sunulur.”

Erkan Petekkaya verdiği bir röportajda “‘Acilen satışı yasaklansın’ dediğiniz şey nedir” sorusuna “Alkol ve sigara” diye yanıt vermişti.