Ezhel: Hor görülmüş rap için alıyorum

Altın Kelebek'te rap sanatçıları Gazapizm ve Ezhel'in açıklamaları dikkat çekti. Ezhel, ödül konuşmasında “Zor zamanlarımızda yanımızda olan, sanatın sansürlenemeyeceğini, parmaklıklar arkasına alınamayacağını bilen ve bize her şekilde destek olan herkese teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - 2018 Altın Kelebek ödül töreninde sanatçıların sansür ve yasaklara gösterdiği tepkiler dikkat çekti. Halk oylarıyla belirlenen 45. Altın Kelebek’te toplam 45 ödül verilirken “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” dalında ödül alan rap sanatçısı Ezhel, şarkı sözleri nedeniyle “Uyuşturucuya özendirdiği” iddiasıyla hapis yattığı günlere gönderme yaparak “Zor zamanlarımızda yanımızda olan, sanatın sansürlenemeyeceğini, parmaklıklar arkasına alınamayacağını bilen ve bize her şekilde destek olan herkese teşekkür etmek istiyorum” dedi. Ezhel ayrıca ödülü “Her zaman hor görülmüş, arkada bırakılmış Türkçe rap için alıyorum” ifadelerini kullandı.

'SOKAKTAKİ PIRIL PIRIL KARDEŞLERİM İÇİN...'

“Heyecanı Yok” şarkısıyla “Yılın Şarkısı” ödülünü alan ve şarkılarındaki politik ifadelerle tanınan bir başka rap şarkıcısı Gazapizm, “Ödül çok önemli ama hala nasıl giyinip nasıl yürüyeceğimize, ne söyleyip nasıl şarkılar yapacağımıza kendimizin karar veriyor olması çok büyük mutluluk. Daha güzel yarınlara, daha güzel hayallere… Sadece kendimiz için değil ailem için, sokaktaki pırıl pırıl kardeşlerim için, müzik emekçileri için çok teşekkür ederim, çok sağ olun” şeklinde konuştu.