Ahmet Kural: Tüm kadınlardan özür dilerim

Ahmet Kural, ifade sonrası açıklama yaptı: Başta Sıla olmak üzere tüm kadınlardan özür diliyorum.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Şarkıcı Sıla'nın kendisine şiddet uyguladığı için hakkında suç duyurusunda bulunduğu Ahmet Kural, bugün savcılığa giderek ifade verdi. Açıklamalarında Sıla'ya yönelik suçlamalarına devam eden Kural, "Ne olursa olsun, böyle bir olayın bir tarafı olduğum için, başta Sıla olmak üzere tüm kadınlardan özür diliyorum. O gece, benimle paylaştığı şeyleri itidalli bir şekilde karşılayabilmeliydim. Herkesin ayıbı kendine diye düşünmeliydim. Kadına şiddet konusundaki toplumda oluşan hassasiyeti, saygı ile karşılıyorum. Bu olaydan ben de birçok ders çıkardım. Hayatımın bundan sonrasında da çıkardığım bu derslerin gereğini yerine getirmek için çalışacağım. Bu yüzden ilk etapta bu gereklere odaklanacağım" açıklaması yaptı.

Ahmet Kural'ın açıklaması şu şekilde:

"Dün konuyla ilgili kısa bir açıklama yapmış, tüm yaşananları yargıya vereceğim ifadede anlatacağımı söylemiştim. Öyle de yapacağım. Çok sevmiş, sevdiğini gördüğünde gözleri patlamış bir insan olarak, kalbim çok acımış olsa da bu yaşananlarla ilgili benden olumsuz bir şey duymayacaksınız. Benimle ilgili amacını aşan ifadeler, gerçek olmayan şeyler söylenmiş olsa da benden kötü sözler işitmeyeceksiniz. Ben çok üzgünüm. Bunu yaşadığım için, kadına şiddetle anıldığım için, böyle bir konunun parçası olmaya imkan verdiğim için... Dün akşamki açıklamamda da belirttiğim gibi, tartışmanın sebebi olan ve ağır tahrik içeren konu üzerinden başlayan yüksek sesli karşılıklı bu kinci tartışma esnasında yaşanan itişme sırasında bugüne konu olan olumsuz gelişmeler yaşandı. Bunun dışında 45 dakika diye belirtilen süre, yerde sürükleme, küfür ve hakaret, kül tablası fırlatma, tehdit, şantaj, alıkoyma gibi benim hakkımda iddia edilenler doğru değil. Ancak, ne olursa olsun, bu tip bir tartışmanın içinde bile olmamalıydık. Konu canımı ne kadar acıtsa da, soğukkanlılıkla evim dahi olsa o ortamı terk etmeliydim. İddia edilen olay sırasında sevdiğim kadınla yaşadığım itişme ve sonuç elbette bana yakışmadı.

Ne olursa olsun, böyle bir olayın bir tarafı olduğum için, başta Sıla olmak üzere tüm kadınlardan özür diliyorum. O gece, benimle paylaştığı şeyleri itidalli bir şekilde karşılayabilmeliydim. Herkesin ayıbı kendine diye düşünmeliydim. Kadına şiddet konusundaki toplumda oluşan hassasiyeti, saygı ile karşılıyorum. Bu olaydan ben de birçok ders çıkardım. Hayatımın bundan sonrasında da çıkardığım bu derslerin gereğini yerine getirmek için çalışacağım. Bu yüzden ilk etapta bu gereklere odaklanacağım.

Türkiye'ye örnek gösterilen bir aşkın parçası iken, bu aşkın aktörleri, bu şekilde gündeme geldik. Bu ilişkiye ve Sıla'ya karşı saygımdan, bizi sevenlerin bu ilişkiye verdiği değere hürmetimden, olayın detaylarını resmi makamlar dışında paylaşmayacağım. Sevgiye, doğruluğa ve insanların vicdanında iyi şeyler birikeceğine inancımı hiç bir zaman kaybetmeyeceğim."

Avukat Epözdemir: Sıla kendini duvardan duvara mı vurdu?Avukat Epözdemir: Sıla kendini duvardan duvara mı vurdu?

Yapı Kredi Bankası: Ahmet Kural ile iş birliğine devam etmeyeceğizYapı Kredi Bankası: Ahmet Kural ile iş birliğine devam etmeyeceğiz

Naz Çekem: Ahmet Kural parmağımı kırmıştıNaz Çekem: Ahmet Kural parmağımı kırmıştı

Sıla, Ahmet Kural'ı şikayet etti: Bana şiddet uyguladıSıla, Ahmet Kural'ı şikayet etti: Bana şiddet uyguladı

Ahmet Kural: İddiaların hiçbirini kabul etmiyorumAhmet Kural: İddiaların hiçbirini kabul etmiyorum