Nil Makaracı: Lezbiyen olduğum için 'Avlu'dan atıldım

Makaracı, Avlu'nun kadrosundan çıkarıldı: Homofobik tavırlarla resmen kovuldum!

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Genç oyuncu Nil Makaracı, lezbiyen ilişkilerin yaşandığı 'Orange is the New Black' isimli dizinin Türkiye uyarlaması olan Avlu'daki rolünden atıldı. Makaracı, sosyal medyada dizinden atılma gerekçesinin lezbiyen olması olduğunu belirterek, "Merhaba, ben Nil Makaracı. Çok büyük heyecan ve istek duyarak dahil olduğum Avlu dizisi kadrosundan 21 Mart tarihinde, yönetmen yardımcısı Merve Çolak tarafından çıkartıldım!" dedi.

'HOMOFOBİK TAVIRLARLA KOVULDUM'

'Avlu' dizisinin kadrosundan çıkarıldığını iddia eden oyuncu Nil Makaracı yaptığı açıklamada, "Çok büyük heyecan ve istek duyarak dahil olduğum Avlu dizisi kadrosundan 21 Mart tarihinde, yönetmen yardımcısı Merve Çolak tarafından çıkartıldım! Daha öncesinde kendi ajansımın bile bana, 'LGBT bireylerin de yer alacağı bir dizi başlıyor' diyerek anlattığı Avlu'dan, LGBT yüzünden ve lezbiyen olmam gerekçesiyle, homofobik tavırlarla resmen kovuldum!" dedi.

"Ortada geçerli hiçbir bahane yok! Merve Çolak'ın bana ilettiği, 'Sen LGBT'lerle konuşmuşsun, lezbiyenlikle ilgili bir şeyler yazmışsın, sana konuşma demiştim' gibi sözleri sonrası, çok sevdiğim ve istekle, canla başla çalıştığım işimden oldum" diyen genç oyuncu, "Maddi ve manevi çöküş yaşıyorum. İki gündür ağlıyorum. Bahsettikleri LGBT konusu ise şu: Gmag, Avlu dizisinin reklamını bu yönde yapmış ve binlerce kişiye de ulaşmasını sağlamıştır. Kendilerinin konuyla ilgili en ufak bir alakaları olmadığı gibi, bu zor süreçte de yanımda olmuşlardır. Çok çok çok üzgünüm. Lezbiyen olduğum için, LGBT ile ilgili şeyler yazıldığı için atıldım, kötü sözlere maruz kaldım.

Gmag aracılığıyla tüm kamuoyuna, LGBT mecralarına bildirimdir. Beni seven, destekleyen, önce canım anneme, arkadaşlarıma, sevenlerime bir özür borçluyum. Karşınızda olamayacağım, bir Türkiye gerçeğiyle karşı karşıya kaldım. Beni affedin" sözleriyle açıklamasını bitirdi.

RTÜK'TEN MÜDAHALE

Avlu dizisi henüz yayına başlamadan RTÜK'ün müdahalesine maruz kaldı ve tartışmaların odağı haline geldi. (HABER MERKEZİ)