Cem Yılmaz’ın dublörü ne kadar ücret alıyor?

Dublör Deniz Yılmaz aldığı ücreti açıkladı. Cem Yılmaz'ın da dublörlüğünü yapan Yılmaz, "Her şey gerçek olsun diyorsan 20 bin TL" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cem Yılmaz'ın dublörü aldığı ücreti açıkladı. Birçok filmde rol alan dublör Deniz Yılmaz, "Sıradan bir kaza 5-10 bin TL arasında. Ama her şey gerçek olsun diyorsan 20 bin TL" açıklamasını yaptı.

Sina Koloğlu Milliyet'teki köşesinde konuyla ilgili, "Dublörler, hep merak konusu olmuşlardır. En çok 'aksiyon sahnelerinin görünmeyen kahramanları' merak ediliyor. Onlardan biri, Deniz Yılmaz. Yangından kaza sahnelerine geniş bir yelpazede çalışıyor. Yılmaz, "Bir dakikada izlediğiniz sahneler için 12 saat çekim yapıyoruz. Cem Yılmaz’ın da dublörlüğünü yaptım" diyor. Fiyatlar nasıl peki? Yılmaz, “Sıradan bir kaza 5-10 bin TL arasında. Ama her şey gerçek olsun diyorsan 20 bin TL.

Fiyatlar, tehlikeye göre değişiyor. Mesela yanma sahnesi... Ortalama, 15 saniye sürüyor. Bazen yönetmen, 40 saniye olmasını da istiyormuş. 4-5 bin TL arasındaymış. En çok ölüm sahneleri değerli. Ortalama 15-20 bin TL. Atlama sahnelerinde, üçüncü kata kadar gerçekten atlama oluyor. Fiyatı, 5-10 bin TL arasında. Sonrasında vinç geliyor ve dublörler ipe bağlanarak atlıyor. 10-15 bin TL arasında değişiyormuş artık kaç katsa..." dedi.