Trump'ın çocukluk evi Airbnb'de 777 dolara kiralanabilecek

ABD merkezli ev ve oda kiralama sitesi Airbnb'de, Trump'ın çocukluğunu geçirdiği ev için kiralık ilanı çıktı. Trump, evi yeniden satın almak istediğini söylemiş ancak evi 2.14 milyon dolara bir emlak zengini satın almıştı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - ABD Başkanı Donald Trump'ın New York'ta çocukluğunu geçirdiği ev, Airbnb internet sitesi üzerinden gecelik 777 dolara kiralanabilecek. Kiracıları evin salonunda Donald Trump'ın dev karton maketi karşılayacak.

Trump'ın ABD Başkanı seçilmesinden iki ay sonra 2.14 milyon dolara satılan ev için, Airbnb'de ilan verildi.

'EŞSİZ BİR FIRSAT'

ABD merkezli ev ve oda kiralama sitesi Airbnb'de verilen ilana göre, New York'un Queens bölgesinde yer alan müstakil evde 20 kişi kalabiliyor. Airbnb'de verilen ilanda, görevdeki ABD başkanının evinde birkaç gün kalmanın "eşsiz bir fırsat" olduğu belirtiliyor. Ancak ilanın Trump ya da Beyaz Saray'la herhangi bir bağlantısı yok.

Trump'ın yaşadığı günlerden bu yana evin fazla değişmediği ifade ediliyor. Mobilyalar, "Trump halen orada yaşıyormuş gibi", onun zevkleri düşünülerek seçilmiş.

Beş yatak odası ve üç tuvaletten oluşan ev, metroya yürüyüş mesafesinde.

İlanda Trump'ın dev maketi "Gece geç saatlerde Fox News kanalını izlerken harika bir refakatçi" olarak nitelendirilmiş. İlanda Trump'ın dev maketi "Gece geç saatlerde Fox News kanalını izlerken harika bir refakatçi" olarak nitelendirilmiş.

'TRUMP MAKETİYLE FOX NEWS İZLEME KEYFİ'

İlana göre, Trump'ın gerçek insan boyutundaki maketi "Gece geç saatlerde Fox News kanalını izlerken harika bir refakatçi." Fox News Trump'a en yakın ABD'li televizyon kanallarından biri olarak görülüyor.

Ev, Trump'ın babası Fred Trump tarafından 1940 yılında inşa edildi. Donald Trump, doğum belgesinde kayıtlı olan bu evde dört yaşına kadar yaşadı. Daha sonra aile, yakınlardaki daha büyük bir köşke taşındı.

Trump geçen yıl Eylül ayında ABD'li komedyen Jimmy Fallon'un televizyon programına çıkmış, evi yeniden satın almak istediğini söylemişti. Ancak Mart ayında ev, 2.14 milyon dolara başka bir zengin emlak müteahhidine gitti. (BBC Türkçe)