Şili 'Tuba Büyüküstün' dedi

Şili'de Türkiye dizileri temalı oylama yapıldı. 'En İyi Türk Kadın Oyuncu' Tuba Büyüküstün seçildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye yapımlı dizilerin son dönemde büyük ilgi ile izlendiği Latin Amerika ülkelerinden Şili'de 'Resultados Series Turcas Awards' (Türk Dizileri Ödülleri) anketi yapıldı. Tuba Büyüküstün en iyi Türk kadın oyuncu seçildi.

. .

Latin Amerika ülkelerinde yayınlanan Türkiye dizileri ile ilgili haberlerin paylaşıldığı ve dizilerin birçok izleyicisine hitap eden 'Series Turcas' sayfası takipçileri arasında bir süre önce başlatılan oylamanın sonuçları açıklandı.

Oylamaya katılan takipçilerden 884'ü Şili'de yayınlanan 'Kara Para Aşk' dizisinin başrol oyuncusu Tuba Büyüküstün'ü 'En İyi Türk Kadın Oyuncu' seçerken, Beren Saat'a 392, Hazal Kaya'ya 211 oy verildi.

EN İYİ ERKEK OYUNCU ENGİN AKYÜREK

Büyüküstün'ün başrolünde yer aldığı bir diğer yapım olan 'Asi' dizisi de 'Kara Para Aşk'ın ardından en iyi müzik ve en iyi çekim mekanı sıralamasında ikinci oldu.

En iyi erkek oyuncu sıralamasında Engin Akyürek 651, Çağatay Ulusoy 377 ve Kıvanç Tatlıtuğ 113 oy aldı. Diğer kategorilerde Ahmet Tansu, Barış Falay, Yusuf Akgün ve kadın sanatçılar dalında İlkin Tüfekçi, Esra Dermancıoğlu, Hazal Ergüçlü ilk 3 sırayı aldı. (DHA)