Fatmagül'ün Suçu Ne Peru'da 'efsane' oldu

Beren Saat Latina Turkish Awards'ta 'En Seksi Aktris' ödülüne layık görüldü. Gecede Ay Yapım dizileri 51 dalda aday gösterildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR -  Yapımcılığını Ay Yapım'ın üstlendiği  'Aşk-ı Memnu' ve 'Fatmagül'ün Suçu Ne?', Peru'nun en ünlü kanallarından Latina Pe TV'nin düzenlediği Latina Turkish Awards'ta dikkatleri üzerine çekti.

Medyatava'nın haberine göre, 21 dalda ödüllerin dağıtıldığı törende Ay Yapım dizileri 51 dalda aday gösterildi. 1 milyon izleyicinin internet üzerinden verdiği oylarla belirlenen Latin Amerika'nın en iyileri ödül töreninde, Bihter ve Behlül'ün gizli aşkının ünü kıtaları aştı ve 'Aşk-ı Memnu', Yılın En İyi Dizisi dahil tam 9 dalda ödüle lâyık görüldü. Dizinin başrol oyuncusu Beren Saat de hem 'En Seksi Aktris' hem de 'En İyi Kadın Oyuncu' ödüllerinin sahibi oldu.

Aşk-ı Memnu'un bir diğer fenomen karakteri, Zerrin Tekindor'un canlandırdığı Matmazel Deniz, 'Unutulmaz Karakter' ödülünü kazanırken; 'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu' ödülü ise Firdevs Yöreoğlu karakteri ile Nebahat Çehre'ye gitti. Beren Saat ve Engin Akyürek'in rol aldığı, ünü dünyanın dört bir yanına yayılan 'Fatmagül'ün Suçu Ne?' dizisi de gecenin büyük ödüllerinden 'En Efsanevi Dizi' ödülünü kazandı. Engin Akyürek, 'En İyi Erkek Oyuncu' seçildi. Ezel de birçok ödül aldı.