'Münir Özkul 4 yıldır yatağa bağımlı'

Güner Özkul, babası Münir Özkul'un 4 yıldır yatağa bağlı olarak yaşadığını, bazen fiziksel tepkiler verebildiğini söyledi. Özkul "Belki hafızalarınızdaki gibi değil ama babam yaşıyor" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Münir Özkul'un kızı Güner Özkul, babasının sağlık durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kanal D'de yayınlanan 'Renkli Sayfalar'a konuk olan Güner Özkul "Bir şeyleri dinliyor ama görmesi pek mümkün değil artık. Bebek gibi. Belli bir mesafeye yaklaşmanız gerekiyor" dedi.

Güner Özkul, babasıyla ilgili anılarını ve son bilgileri paylaştı:

- Çok sağlam hikayeleri vardı onu hatırlıyorum. Bazı dilimler yabancı filmlerden uyarlamaydı mesela ama bizim kültürümüze o kadar güzel aktarıldı ki.... Adile Naşit, Kemal Sunal, Tarık Akan ile olan ilişkilerim... Onların çocuklarıyla olan arkadaşlıklarım...

ŞENER ŞEN'LE YEMEK YARIŞMASI

- Bazen saatlerce Ertem Abi'nin evinden ayrılamazdık. Şener (Şen) abi ile Sadık (Şendil) abi 'en güzel yemeği kim yapacak' yarışmaları yapılırdı.

- Belki hafızalarınızdaki gibi değil ama babam yaşıyor.

- Babamın fotoğraflarını paylaşmak benim fikrim değildi. Paylaşıldıktan sonra haberim oldu ama kızamadım. Ben olsam yapmazdım. Merak ediyorsunuz ama göreceğiniz bu işte.

- İki vardiya bakıcı var evde. 4 senedir yatıyor ama hiçbir yerinde yara açılmadı bu çok önemli bir şey.

- Bir şeyleri dinliyor ama görmesi pek mümkün değil artık. Bebek gibi. Belli bir mesafeye yaklaşmanız gerekiyor.

- Ona doğruyu, yanlışı sorabilmeyi çok özlüyorum ama cevap yok... Benim için babam ne derse o doğruydu. Başka doğrum yoktu benim.

ŞENSOY, GEZEN, BEYAZ ZİYARET EDİYOR

- Babamın öldüğü haberlerini duyunca 'yok canım alıştık buna, yok öyle bir şey' diyorum ama sonra telefonu kapatınca hemen bakıcılarını arayıp 'babam iyi değil mi' diyorum.

- 2-3 saat önce babamın yanından çıkmış oluyorum. Sonra sosyal medyada bir haber görüyorum. İnsan hayatı pamuk ipliğine bağlı, endişeleniyorum.

- Ferhan Şensoy, Mehmet Esen, Şener Abi, Müjdat abi sıklıkla babamı ziyaret ediyorlar. Bir ara Beyaz çok sık ziyarete geldi. İlk aklıma gelen isimler bunlar.

(HABER MERKEZİ)