Lady Gaga'dan Suriye mesajı: Sevdiğiniz zaman cevap çok basittir

ABD'li ünlü şarkıcı sosyal medyada paylaştığı mesajda, Suriye'deki savaşın mağdurlarına dikkat çekti. Lady Gaga 'Çocuk gibi düşünün' dedi.

DUVAR- Sosyal ağ Twitter’da 64 milyona yakın takipçisi bulunan dünyaca ünlü şarkıcı Lady Gaga Suriye’deki mağdurlar için dua istedi.

Lady Gaga’nın mesajına bir video da ekledi. Videoda enkazdan çıkarılan 5 yaşındaki Suriyeli Ümran ile onunla kardeş olmak istediğini ABD Başkanı Barack Obama’ya gönderdiği mektubunda yazan New York’lu 6 yaşındaki Alex’in görüntüleri bulunuyor.

Alex’in Obama’ya yazdığı ve Beyaz Saray’ın internet sitesinde de paylaşılan mektupta özetle şu ifadeler yer alıyor:

‘KARDEŞİM ONUN İÇİN KELEBEKLER TOPLAR’

“Sevgili Başkan Obama, Suriye’de ambulansa alınan çocuğu hatırladınız mı? Lütfen onu alıp evimize getirebilir misin? Yoldaki parktan ya da caddede, sizi bayraklar, çiçekler ve balonlarla bekliyor olacağız. Ona aile oluruz. O da bizim kardeşimiz olur. Küçük kardeşim Catherine, onun için kelebekler ve ateş böceği toplar. Okulda Suriyeli bir arkadaşım var. İsmi Ömer. Onu Ömer ile de tanıştırırım. Hep birlikte oyun oynarız. Onu doğumgünü partilerine davet ederiz. O da bize kendi dilini öğretir. Tabii biz de aynı Japon arkadaşım Aoto gibi, ona İngilizce öğretiriz. Lütfen ona, kardeşi Alex’in de onun gibi çok kibar bir erkek olduğunu söyle. Oyuncaklarını getiremeyeceği ve oyuncakları olmadığı için, Catherine büyük mavi çizgili beyaz tavşanını onunla paylaşacak. Ben de bisikletimi paylaşacağım ve ona nasıl süreceğini öğreteceğim. Matematikteki toplama ve çıkarmayı öğreteceğim. Catherine’in yeşil renkli dudak kremini de koklayabilir. Kimseye dokundurtmuyor. Çok teşekkür ediyorum ve sabırsızlıkla bekliyorum.” (Sputnik)