Büyüküstün: Biyolog olmak istedim

Tuba Büyüküstün, çocukluğunda biyolog olmak istediğini söyledi. Ünlü oyuncu, "DNA'yı çok merak etmiştim" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Tuba Büyüküstün, Hırvatistan'daki Nova TV'ye açıklamalarda bulundu.

Büyüküstün, çocukluk döneminin, ‘Çok sıradan, mutlu ve normal’ geçtiğini, ailesinin tek çocuğu, tek kızı olması nedeniyle kendisine çok değer verildiğini söyledi. Öncelikle mühendis olmak istediğini ama sanat eğitimi aldığını belirten oyuncu, daha sonra biyolog olmak istediğini itiraf etti. Büyüküstün, "Neden?' derseniz bilmiyorum. DNA’yı çok merak ediyordum. Aktris olmamın ‘kader’ olduğunu düşünüyorum. Ben oyunculuk yapmaya başladım. 2 yıl sonra oyuncu olmaya karar verdim" dedi.

HABERİ TWITTER'DAN ÖĞRENDİK

Tuba Büyüküstün, ‘Kara Para Aşk’ dizisindeki rol arkadaşı Engin Akyürek’ten sonra 2004’te Emmy ödülüne aday gösterildiğini hatırlatarak, "Sizi aradıklarında ne hissettiniz?’ sorusu üzerine, "Bu çok garipti ama kimse beni aramadı. Eşim Twitter’de okudu haberi. Ve biz haberin kaynağını aramaya başladık. Haber doğru mu, yalan mı diye” konuştu.

tuba

Büyüküstün, bir soru üzerine eşi Onur Saylak ile yıllar öncesine dayanan arkadaşlığı bulunduğunu ifade ederek, “O her şeyden önce gerçekten iyi bir insan. Gerçekten güzel bir adam. Ve çok romantik. Paris’te evlendik çok romantikti" diye konuştu.

KENDİ YOLUMUZU KEŞFETMELİYİZ

Tuba Büyüküstün, 4 yaşındaki ikizleri ‘Maya’ ve ‘Toprak'a hangi değerleri öğretmeye çalıştığı sorusuna ise, "Benim için önemli olan insanın kendini tanımasıdır. Çünkü bizler her zaman kendimizden uzak duruyoruz. Biz başkalarını kendimizden daha iyi tanıyoruz. Önce kendimizi görmeliyiz, kendi yolumuzu keşfetmeliyiz” karşılığını verdi.(DHA)