Kösem Sultan'ın çekimleri ertelendi

Yeni sezonda yeni kadrosuyla ekrana gelmeye hazırlanan 'Kösem Sultan' plato engeline takıldı. Çekimlerin ertelendiği açıklandı.

DUVAR – Yeni sezonda ‘Kösem Sultan’ karakterine Nurgül Yeşilçay’ın hayat vereceği ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’in çekimleri plato sorunu nedeniyle ertelendi.

Star Gazetesi’nde yer alan habere göre; yeni sezonun çekimlerinin 1 Eylül’de başlayacağı gündeme gelmişti. Ancak stüdyonun ve dekorların olduğu TEM Stüdyoları yıkılacağı için çekimler eylül ortasına yani bayram sonrasına kaldı.

YAYIN GARANTİSİ

Yeni bölümlerin çekimi için dekorlar Hadımköy’e taşınacak ve platonun taşınma işlemi bitince ancak çekimler başlayacak. Dizi yurt dışı satışlarından dolayı 39 bölüm yayın garantisiyle ekrana gelecek. Yeni bölümlerin adı yine ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ olacak. İlk sezonda ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem Başlangıç’ adıyla ekrana gelen bölümlere bu kez ‘4. Murat’la ilgili bir ad daha eklenecek.

Nurgül Yeşilçay’ın ‘Kösem Sultan’ın 40’lı yaşlarını, Metin Akdürger’in ‘4. Murat’ı canlandıracağı dizide Farah Zeynep Abdullah da rol alacak.