Ece Erken'den eski eşe dava

Televizyoncu Ece Erken, çocuğuyla ilgili olarak eski eşi Serkan Uçar hakkında İstanbul Aile Mahkemesi’nde 'velayet yenilenmesi' için dava açtı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Serkan Uçar’dan 8 ay önce boşanan Ece Erken, velayetin yeniden düzenlenmesi için yeni bir dava açtı. Ece Erken, İstanbul Aile Mahkemesi’nde açılan davada, Serkan Uçar’ın boşanma protokolünde yer alan ve çocuğuyla görüşmesiyle ilgili hükümlerin yeniden düzenlenmesini istedi. Erken, babanın çocuğuna karşı ilgisiz davrandığını öne sürdü.

'BABASININ YANINDA UZUN KALMASIN'

Hürriyet gazetesinden Özge Eğrikar'ın haberine göre, Ece Erken’in avukatı dava dilekçesinde, “Davalı baba çocuğuna karşı ilgisiz davranmaktadır. Babalık vazifesini yapmıyor. Üç yaşından sonra küçük Eymen’in uzunca bir süre babasının yanında kalmaması için davayı açtık” dedi.

8 ay önceki “boşanma protokolüne” göre Eymen’in velayeti anneye verildi. Oğlu için aylık bin 500 dolar iştirak nafakası ödeyecek olan Serkan Uçar, çocuğunu her ayın birinci ve üçüncü haftası, cumartesi ve pazar günleri görecekti. Eymen 3 yaşına geldiğinde, babasının yanında kalabilecekti. Kreş ve eğitim masrafları ile sağlık sigortası da babası tarafından karşılanacaktı.

HABERİN TAMAMI

Etiketler dava Ece Erken boşanma