HAYAT

Hitler’in ceketi rekor fiyata satıldı

Münih'te bir müzayedede aralarında Hitler'in kıyafetlerinin de bulunduğu Nazi eşyaları yüksek fiyatlara satıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Hafta sonu Almanya’nın Münih kentinde çok tartışılan bir müzayede gerçekleştirildi. Müzayedede Nazi liderlerinin eşyaları yüksek fiyatlara alıcı buldu. “Hermann Historica“ da yapılan açık artırmada, Adolf Hitler’in çorabından ceketine, Göring’in iç çamaşırından Eva Braun’un elbiselerine kadar John K. Lattimer’e ait koleksiyonda yer alan 169 parça Nazi eşyası yaklaşık 900 bin Euro’ya alıcı buldu.

KAFA RÖNTGENİ 21 BİN EURO

Açık artırmada Nazi lideri Adolf Hitler’in 1940 yılında Fransa’da giydiği gri renkli üniforma ceketi 275 bin Euro’ya satıldı. Hitler’e ait bir pantolon ise 62 bin Euro’ya alıcı buldu. Çılgın müzayedede Hitler’in 1929 tarihine ait köpek vergisi makbuzu 3 bin 300 Euro’ya, 20 Temmuz 1944 tarihinde çekilen kafa röntgeni 21 bin Euro’ya alıcı buldu.

hitler ceketi

BEŞ SAAT SÜRDÜ

Müzayedede Nazi subayı Hermann Göring’e ait eşyalar da büyük ilgi gördü. Göring’in pilot saati 42 bin, zehir kutusu 26 bin, şapkası 3 bin 400, iç çamaşırı ise 3 bin Euro’ya satıldı.

Bild gazetesinin bildirdiğine göre, Hitler’e ait çok sayıda eşyayı adı gizli tutulan bir kişi 600 bin Euro vererek aldı. Beş saat süren açık artırmada Nazi dönemine ait eşyalar, müzayede salonunda bulunanlar kadar internet üzerinden ve telefonla katılanlar tarafından adeta kapışıldı.(DHA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR