Hastane yangınında ölü sayısı 11'e yükseldi

Korona virüsü hastalarının tedavi edildiği Gaziantep Özel Sanko Üniversitesi Konukoğlu Hastanesi'ndeki oksijen cihazı patlamasının ardından ölenlerin sayısı 11'e yükseldi.

19 hastanın bulunduğu yoğun bakım ünitesi alevler içinde kalmıştı. Fotoğraf: AA
Google Haberlere Abone ol

 

DUVAR - Gaziantep Özel Sanko Üniversitesi Konukoğlu Hastanesi'nde Covid-19 yoğun bakım ünitesinde yüksek akım oksijen cihazının patlaması sonucu çıkan yangında ölenlerin sayısı 11'e yükseldi. 

Korona virüsü hastalarının tedavi edildiği yoğun bakım ünitesinde, dün saat 04.45 sıralarında meydana gelen patlama sonrası alevler arasında kalan 19 yoğun hasta tahliye edilmişti. Tahliyesi sağlanan hastalardan yedisinin öldüğü belirlenirken, başka bir hastaneye sevk edilmek istenen bir hasta da vefat etti. Sevki yapılan iki hastanın da vefatıyla ölü sayısı 10'e yükseldi. Bu sabah da 25 Aralık Devlet Hastanesi'ne sevk edilmiş olan 72 yaşındaki Hamo Aslan tüm çabalara karşın kurtarılamadı.

Yangına müdahale sırasında 51 hastane personeli yaralandı. Olayla ilgili Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. (HABER MERKEZİ)