Harbiye Açıkhava konserleri başlıyor

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda konserler başlıyor. Yeni sezon, 3 Temmuz'da Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası'nın "Büyük Bir Gece Müziği" konseriyle başlayacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul'un ve Türkiye'nin en önemli konser mekânlarından Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda konser sezonu Temmuz ayında açılıyor. Her yıl yaz aylarında kentin en önemli müzik ve eğlence etkinlik dizilerinden birine ev sahipliği yapan Harbiye'de geçtiğimiz yaz da konserler korona virüsü salgını tedbirleri kapsamında kısıtlamalı olarak gerçekleşti.

3 Temmuz'da Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası'nın "Büyük Bir Gece Müziği" konseriyle başlayacak olan sezon, indie folk müzik grubu Yüzyüzeyken Konuşuruz'un 5 Temmuz'da vereceği "İstanbul Kavuştayı" konseriyle sürecek. Yüzyüzeyken Konuşuruz, dağılma söylentilerinin ardından ilk kez sahnede bir araya gelecek. 

Yaz boyunca Haluk Levent, Star Wars Cinema Symphony, Joshua Bell, Hayko Cepkin, Manga, Yurdaer Okur gibi isimlerin sahne alacağı tiyatroda, her yıl olduğu gibi "Yıldızlar Geçidi" konser serisi de düzenlenecek. Seride ilk olarak Yıldız Tilbe, 9 Temmuz'da sahne alacak. Tilbe ayrıca 2 Ağustos ve 13 Eylül'de de Harbiye Açıkhava'da yine dinleyicisiyle buluşacak. Yaz boyunca sürecek "Yıldızlar Geçidi" konser serisi kapsamında Tan Taşçı, Teoman, Koray Avcı ve 35. sanat yılını kutlayacak olan Fatih Ürek, Harbiye sahnesinde olacak. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)