HalkTV'ye yayın durdurma cezası: RTÜK belgeseli yayınlandı

RTÜK, HalkTV'ye 3 program durdurma cezası verdi. Ana haber bülteninin ardından HalkTV ekranından RTÜK'ün hazırladığı obezite ve sigaranın zararları gibi belgeseller yayınlandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), HalkTV'nin Şirin Payzın, Emin Çapa ve Barış Terkoğlu'nun hazırladığı 'Sözüm Var' programına yayın durdurma cezası verdi. 

HDP Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki'nin bir programda 'Sayın Öcalan' ifadesini kullanması gerekçe gösterilen cezayı HalkTV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu duyurdu. Mahiroğlu Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı: Halk TV'de bu akşam yine RTÜK belgeseli izleyeceksiniz. 3 program durdurma kararını uygulayacağız. Döngüye bağladığınız haksız cezalarla bizi yok etmeye çalışıyorsunuz. Evet, maddi bedeli çok yüksek ama Türk halkının geleceği benim için bu bedelden çok daha değerli. #susmayacağız 

Akşam yayını durdurulan 'Sözüm Var' programının saati geldiğinde RTÜK'ün belgeseli yayınlandı.

Programın moderatörü Şirin Payzın da cezaya rağmen Halk TV'yi izleme çağrısı yaptı: "Akşam Halk TV izleyin. 'Sözüm Var' yok! Yerimize ceza diye belgesel koyuyorlar... Belgesel yapımcılarına da böylelikle hakaret etmiş oluyorlar... Halk TV bu akşam ekranınızda açık olsun, Halk TV kararmasın! Aydınlık günler için hep beraber." (HABER MERKEZİ)