Halil Umut Meler'in göz çevresinde kanama ve çatlak var

Halil Umut Meler’in saldırı kaldırıldığı hastanede beyin tomografisi çekildi. Hastane başhekimi, göz çevresinde çatlak olan Meler'in tedbir amaçlı sabaha kadar hastanede tutulacağını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVARSüper Lig’in 15’inci haftasında MKE Ankaragücü ile Çaykur Rizespor 1-1 berabere kaldı. Karşılaşmanın ardından sahaya inen MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, mücadelenin hakemi Halil Umut Meler’e saldırarak yumruk attı. Yere düşen Meler tekmelendi.

Yaşanan olayın ardından sol gözü moraran Meler ve yardımcıları, polis eşliğinde soyuna odasına girdi. Meler, ardından Ankara Acıbadem Hastanesi’ne kaldırıldı. Halil Umut Meler, beyin cerrahisi bölümünde tedavi altındı. Sağlık durumunun iyi olduğu, şokta olduğu öğrenilen Meler’in beyin tomografisi çekildi ve ardından müşahade altına alındı. Yaşanan olayın ardından faal ve eski hakemler ile eski MHK başkanları destek amaçlı hastaneye geldi.

Öte yandan MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın ise hastanede olduğu sağlık kontrollerinin ardından emniyet güçleri tarafından ifadesinin ilerleyen saatlerde alınacağı ve gözaltı işlemlerinin başlayacağı bildirildi.

BAŞHEKİM: SOL GÖZ ÇEVRESİNDE KANAMA VE ÇATLAK VAR

Halil Umut Meler'in kaldırıldığı hastanenin başhekimi Dr. Mehmet Yörübulut, Meler'in hayati tehlikesinin bulunmadığını fakat durumunun sabaha kadar takip edileceğini açıkladı. Yörübulut şunları söyledi: "Hastanemize biraz önce hastamız acil servise başvurdu. Orhan Hocamızla beraber diğer doktor arkadaşlar ilk muayeneler, tomografi ve ileri tetkikler, özellikle kafa travması olması nedeniyle beyinden mide bölgesine kadar tarandı. Şu an için hayati tehlike yok.

Sol göz çevresinde kanaması var. Orada küçük bir çatlak var. Önemli bir hayati tehlike gözükmüyor. Kafa travması olması sebebiyle hocamızı sabaha kadar takip edeceğiz. Sabah gerekli tetkiklerin ardından göndereceğiz. Halil Umut Meler ile konuştuk. Hasta mahremiyetine girdiği için aktaramayacağım." (SPOR SERVİSİ)