Hakkari'de 'adil yargılama' talebiyle adalet nöbeti başlatıldı

Hakkari'de iki ayrı rehabilitasyon merkezinin sahipleri arasında ölümle sonuçlanan olayla ilgili davada, şüphelilere verilen cezaya aileler tepki göstererek adalet nöbetine başladı.

Google Haberlere Abone ol

Mimar Kaya

HAKKARİ - Hakkari'de 5 Şubat 2022 yılında rehabilitasyon merkezi üzerine yaşanan tartışma ölümle sonuçlandı. Yaşanan olayda Hikmet D. yaşamını yitirdi, 6 kişi de yaralandı.

Olay sonrası başlatılan soruşturmada tetiği çektiği tespit edilen Ramazan Özer'e ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan; Ramazan Karakış, Deniz Turan ve Cuma Özer'e de olaya karıştıkları gerekçesiyle müebbet ve ek olarak 9’ar yıl ceza verildi. Berk Demir'e 23 yıl ceza verilirken Sabır Demir ise silahlı tehdit suçundan iki yıl ceza aldı ve tahliye edildi.

Tutuklu bulunan Özer, Turan ve Karakış’ın yakınları, bugün itibariyle adil yargılanma talebiyle adalet nöbeti başlattı. Tutukluların aileleri, çarşı merkezinde oturarak taleplerini dile getirdi. Dava dosyasının adil bir şekilde incelenmesini isteyen tutuklu yakınları, Adalet Bakanlığı’na da seslendi: “Tek talebimiz, dava dosyasının adil ve hukuka uygun şekilde incelenmesi… Adalet talebimiz yetkililere ulaşana kadar her gün sessiz bir şekilde oturacağız.”

Adalet nöbeti, 10 dakikalık oturma eyleminin ardından son buldu.