Hakan Atilla: İstifa yönünde karar alırsam Borsa bilgilendirme yapar

ABD'de Halkbank davası sebebiyle 28 ay hapis yatan ve döndükten sonra Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü'ne getirilen Hakan Atilla ay sonunda istifa edeceği iddiasıyla ilgili açıklama yaptı. Yıllık izne çıktığını doğrulayan Hakan atilla “İddialara cevap vermek anlamlı değil o yönde bir karar alırsam borsa resmî bilgilendirme yapar elbette” dedi.

Hakan Atilla'yı Türkiye'ye dönüşünde Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa eden Berat Albayrak karşılamıştı.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - ABD'de Halkbank davası sebebiyle 28 ay hapis yattıktan sonra Türkiye'ye dönen ve ardından  Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü'ne getirilen Hakan Atilla'nın ay sonunda istifa edeceği öne sürüldü.

Bloomberg'e konuşan kaynaklar, Atilla'nın cuma günü izne çıktığını ve ilerleyen günlerde hissedarlar görüşene kadar geri dönmeyeceğini ifade etti.

Hakkındaki iddialarla ilgili Odatv'ye açıklama yapan Hakan Atilla izne ayrıldığını doğrulayarak, “İzne ayrıldım izin kararı şahsıma ait dava veya başka konularla alakası yok” dedi. Atilla, istifa iddiasının sorulması üzerine de “İddialara cevap vermek anlamlı değil o yönde bir karar alırsam borsa resmî bilgilendirme yapar elbette” diye konuştu. 

Atilla, Ekim 2019'da eski Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından göreve BİST Genel Müdürlüğü'ne atandı. Atilla, Halkbank'ta çalışırken İran'ın yaptırımlardan kaçmasına yardım ettiği gerekçesiyle suçlu bulunmuştu. ABD'de 32 ay hapis cezasına çarptırılan Atilla, 28 ay tutuklu kalmasını ardından Türkiye'ye dönmüştü. (HABER MERKEZİ)