Haftanın kadın gündemi: Şampiyon A Milli Kadın Voleybol Takımı

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği'nin Yükselt SES'ini! serisinin yeni bölümü yayında: Bu haftanın gündemi A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın şampiyonluğu oldu.

Google Haberlere Abone ol

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği'nin NewsLabTurkey’nin desteğiyle hazırladığı Yükselt SES'ini! Podcast Serisi'nin yeni bölümünde, FIVB Milletler Ligi Finali'nde Çin Milli Voleybol Takımı'nı yenerek şampiyon olan ve dünya sıralamasında ilk sıraya yerleşen A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın başarısı, karma eğitim tartışmaları ve CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi'nın yoksulluk raporu konuşuldu.

Yükselt SES'ini! podcast serisi, Gazete Duvar'ın SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği'yle yaptığı işbirliği gereğince her hafta yeni bölümüyle Gazete Duvar dinleyicisiyle buluşacak.

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği hakkında:

Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına ulaşmak üzere aktif vatandaşlığı destekleme misyonuyla eşitlik ve dayanışma değerlerini savunan, bu doğrultuda projeler geliştiren bir sivil toplum kuruluşudur. SES, kadının eşitlik mücadelesini dijital medyada sürdürmek üzere SES Eşitlik, Adalet, Kadın Platformu adlı dijital kadın haber sitesini yayınlamaktadır.