Hacer Haniç'ten Erdoğan'a: Hilal Kaplan'ı nüfusuna alsın

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hilal Kaplan'ı TRT Yönetim Kurulu'na atamasına, AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen yazar Hacer Haniç'ten tepki geldi.

Hacer Haniç Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyareti sırasında...
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TRT Yönetim Kurulu'na atadığı isimler arasında Hilal Kaplan'ın da yer almasına, AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen yazar Hacer Haniç tepki gösterdi.

Başkanlık sisteminin anlatıldığı "Yeni Anayasa Cumhurbaşkanlığı Sistemi Yeni Türkiye" isimli kitabın da yazarı olan Haniç, Kaplan'ın atanmasını "iletişim intiharı" olarak niteleyip Erdoğan'a seslendi ve "Cumhurbaşkanımız Hilal Kaplan'a kıymet veriyorsa, önemsiyorsa nüfusuna alsın, evlat edinsin” dedi.

2018 yılında AK Parti'den milletvekili aday adayı da olan Haniç'in paylaşımları şöyle:


“Hilal Kaplan. Tepki çekileceğini bile bile TRT yönetim kuruluna atanıyor. Yanlış anlamayın tepki derken sol cenah gelmesin aklınıza, iktidarı belirleyen kesimden bahsediyorum. Ardı ardına yaşanan iletişim intiharları... zarara rızalı gitmektir bu...

Hilal Kaplan'ın TRT yönetim kuruluna atanmasını Kemal Kılıçdaroğlu mu talep etti? Hilal Kaplan korona olduğunda onu ilk arayan ve geçmiş olsun dileklerini ileten Kılıçtaroğlu'ndan bahsediyorum. Hilal Kaplan TRT yönetim kuruluna atandı ise muhalefet sevinsin...

Koskoca 'Türkiye Cumhuriyeti'nde devlet kurumlarına atayacak işinin ehli, yıpranmamış isimler bulunamıyor mu ki tepki çeken isimler dönme dolap gibi milletin gözüne sokuluyor. Devlet kurumları birilerini aklamanın, istihdam etmenin yeri değildir. Şikayet edip 'sol'u sollamak...

Cumhurbaşkanımız @RTErdogan Hilal Kaplan'a kıymet veriyorsa, önemsiyorsa nüfusuna alsın, evlat edinsin... Bu ve benzeri durumlara yapılacak açıklama bu kadar basit. Tarafgirliğin dibine batıp muhalefete durum üstünlüğü kazandırmış birini TRT kurumuna atamanın mantığı nedir?

Attığım tweetler, değindiğim konular kişisel görüşlerim değil toplumun ortak vicdanının sesidir. AK Parti'de bir yere gelmek isteseydim yalakalığı tercih eder, AK Parti hükümetine zarar veren hatalara sessiz kalarak ve politik davranarak rıza göstermiş olurdum...”