Gürsel Tekin: CHP'nin cumhurbaşkanı adayı hazır

Cumhurbaşkanı adaylarının CHP içinde herkesin kabul ettiği bir isim olduğunu söyleyen CHP'li Gürsel Tekin, "Ama aynı adayın Millet İttifakı için bugünden kabul görüp görmeyeceğini karar verirsek tam da Cumhur İttifakı'nın isteyeceği tuzağa düşeriz" dedi.

Gürsel Tekin, Polemik Haber'e konuştu.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, cumhurbaşkanlığı seçimi için partilerinde kimin aday gösterileceğinin belli olduğunu söyledi.

Youtube'da Polemik Haber'in konuğu olan Gürsel Tekin, "Cumhuriyet Halk Partisi sorumlu davranmak zorunda. Sistemin bize dayatmış olduğu 50.1 maalesef bunu gerektiriyor" dedi ve şöyle devam etti:

"Genel Başkan'ın buradaki çabası takdire şayan, hiç o konuda bir eleştirim yok. Hiç kimse kusura bakmasın CHP'nin adayı olmaz olur mu? Elbette CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı var. Ama adayınızı bugünden ilan etmeye kalkarsanız Millet İttifakı dışında dahil olabilecek birçok siyasi partinin de önünü kesersiniz. Yoksa CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı hazır. Buna emin olun. Ama bu sadece bizim kendi partimiz içinde, partimizin mutfağında hepimizin kabul ettiği bir aday. Ama aynı adayın Millet İttifakı için bugünden kabul görüp görmeyeceğini bugünden karar verirsek tam da Cumhur İttifakı'nın istediği tuzağa düşeriz. O tuzağa düşmemek için... Kimse merak etmesin CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı hazır." (HABER MERKEZİ)