Meriç İzgi üçüncü maymunda gözaltına alındı

Daha önce iki kez yasadışı yollarla sahiplendiği maymunlara el konulan sosyal medya fenomeni Meriç İzgi, üçüncü maymunda gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan İzgi'nin adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yasadışı yollardan sahiplendiği maymunlarla çektirdiği fotoğrafları sürekli olarak sosyal medyada paylaşan ve iki maymununa el konulan Meriç İzgi (24), üçüncü maymunu sahiplenmesinin ardından gözaltına alındı.

Mart ayında 'Koko' adını verdiği ve yasadışı yollarla sahiplendiği anlaşılan ‘Makak’ cinsi maymun için Eyüpsultan’daki evine İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyon düzenlenen İzgi'nin maymunu elinden alınarak hayvanat bahçesine teslim edilmişti. Ancak İzgi bu ay başında yine yasadışı yollarla hayvan sahiplendi ve ikinci maymununa da el konuldu. Bu maymun da Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürlüğü (DKMP) ekipleri tarafından hayvanat bahçesine teslim edildi.

ÜÇÜNCÜ MAYMUNU DA ALDI

Ancak Meriç İzgi, bu ay içinde bir kez daha yasadışı yollarla maymun aldı. Ve bu maymunla olan fotoğraflarını sosyal medya üzerinden paylaştı. Bu fotoğraflar üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 1. Bölge Müdürlüğü ekipleri ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri dün İzgi'nin Sarıyer'deki evine geldi. İzgi’nin ‘Makak’ cinsi maymunu veteriner hekimler tarafından yapılan kontrollerin ardından hayvanat bahçesi yetkililerine teslim edildi. Olayda Meriç İzgi ve Elif Türkan E. gözaltına alındı. Elif Türkan E. işlemlerinin tamamlanmasının ardından serbest bırakılırken, Meriç İzgi hakimliğe sevk edildi. İstanbul 6. Sulh ceza Hakimliği şüpheli Meriç İzgi'nin adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

DKMP ayrıca, İzgi’nin sosyal medya hesaplarının kapatılması için savcılığa başvuru yaptı. (HABER MERKEZİ)

İzgi 'Koko' adını verdiği maymuna el konulması ile ilgili şu paylaşımı yapmıştı:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR