Zindaşti İran'da ortaya çıktı

Uyuşturucu kaçakçılığı ve kızının ölümünden sorumlu tuttuğu çok sayıda kişiyi öldürtmekten dolayı aranan Naci Şerifi Zindaşti İran’da ortaya çıktı. Zindaşti tweetterdan annesinin cenaze töreninden fotolar ve videolar paylaştı.

Google Haberlere Abone ol

İSTANBUL - Türkiye’de uyuşturucu kaçakçılığı ve çok sayıda cinayetten aranan İranlı uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerifi Zindaşti, İran’da annesinin cenaze törenine katıldı. Paylaşılan görüntülerde, cenaze törenine yüzlerce araçtan oluşan bir konvoyun katıldığı ve Zindaştinin etrafında silahlı korumalarla taziyeleri kabul ettiği görülüyor.

İran’da olduğu ortaya çıkan Naci Şerifi Zindaşti, 2019 yılında “adam öldürmek”, “cinayete azmettirmek”, “Fetö üyeliği!” suçlarından tutuklanmıştı. Dünyanın sayılı uyuşturucu kaçakçılarından olduğu iddia edilen Zindaşti’nin kızı 2014 Eylül ayında Zindaşti’nin aracında şoförü ile birlikte öldürülmüştü.

GİZLİ TANIK OLMUŞTU

2007 yılında yine uyuşturucu ticareti nedeniyle tutuklanan Zindaşti itirafcı olmuş ve Ergenekon operasyonlarında gizli tanıklık yapmıştı. Firari olarak 'FETÖ’den aranan dönemin savcısı Zekeriya Öz tarafından serbest bırakılan Zindaşti daha sonra bir uyuşturucu hesaplaşmasından dolayı kızının öldürülmesi üzerine katillerin peşine düşmüştü.

.

Zindaşti'nin, kızının ölümünden sorumlu tuttuğu kişiler İstanbul, Dubai ve bir çok ülkede cinayete kurban gitmişti. Son olarak 7 Nisan 2019’da İstanbul Bağdat Caddesinde bir kafenin çıkışında Zindaşti’nin kızının cinayeti ile suçlananlardan İlhan Ungan öldürülmüştü.

3 SAATTE KAYIPLARA KARIŞTI

Uyuşturucu ticareti ve cinayetlerden dolayı 2018 yılında tutuklanan Zindaşti, altı ay tutuklu kaldıktan sonra 19 Ekim 2018 yılında “tutukluluk incelemesi” gerekçesiyle avukatının yaptığı başvuru sonucu serbest bırakılmıştı. Serbest bırakılması şaşkınlıkla karşılanan Zindaşti’nin tahliye edilmesinin ardından infaz savcısı tekrar tutuklanmasını istemiş ancak serbest bırakılmasından sonra geçen üç saatlik sürede Zindaşti ve üç adamı kayıplara karışmıştı.

Zindaşti’nin serbest bırakılmasından sonra Hakimler ve Savcılar Kurulu soruşturma başlatmıştı. Zindaşti’nin serbest bırakılması kararını veren hakim ve savcılar tutanaklara geçen ifadelerinde, AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu’nun Zindaşti için kendilerine baskı yaptığını iddia etmişlerdi.

Zindaşti’nin paylaştığı fotolar ve videolardan İran’ın Kürt bölgesinde olduğu anlaşılıyor.

Burhan Kuzu'dan Zindaşti açıklaması: Bunlar gayet doğal olan şeylerBurhan Kuzu'dan Zindaşti açıklaması: Bunlar gayet doğal olan şeyler

Üç hakim: Burhan Kuzu, Zindaşti'yi bırakmamız için bizi aradıÜç hakim: Burhan Kuzu, Zindaşti'yi bırakmamız için bizi aradı

Escobar'ı kıskandıracak uyuşturucu baronu: ZindaştiEscobar'ı kıskandıracak uyuşturucu baronu: Zindaşti