AK Partili vekilden Akit'e: Paçavranın yazarı

AK Parti Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut, Yeni Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu'nun Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah'un cinsel istismardan tutuklanmasına ilişkin yazısında, aileyi ve 12 yaşındaki çocuğu suçlayıcı ifadeler kullanmasına tepki gösterdi. Durgut "Büyük bir camianın namuslu kadınlarına fahişe demekte bir beis görmeyen paçavranın yazarı, esfeli safiline inmiş ahlaksız, sapık tecavüzcüye ise şımarık demekle iktifa ediyor" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sakarya'da Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah, 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismardan geçen hafta tutuklandı. Fatih Nurullah hakkında 18 yıldan 55 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. İddinamede Nurullah, birden fazla çocuğa cinsel istismarda bulunmakla suçlandı.

Yeni Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu ise konuya ilişkin kaleme aldığı yazıda, aileyi ve 12 yaşındaki çocuğu suçlayıcı ifadeler kullandı.

Karahasanoğlu, söz konusu istismarla ilgili şunları yazdı:

"Şu an için çok kesin bir şey söylemek istemiyorum.. Ayrıntısını henüz net olarak öğrenemediğimiz, ağzı bozuk bir babanın iftiraları mı, yoksa ahiret inancını damarlarında akan kan kadar yakın hissedemeyen, ne oldum delisi şımarık bir şeyh mi, anlamak için biraz daha zaman ister...

...Karahasanoğlu, söz konusu istismarla ilgili, "Şu an için çok kesin bir şey söylemek istemiyorum.. Ayrıntısını henüz net olarak öğrenemediğimiz, ağzı bozuk bir babanın iftiraları mı, yoksa ahiret inancını damarlarında akan kan kadar yakın hissedemeyen, ne oldum delisi şımarık bir şeyh mi, anlamak için biraz daha zaman ister.."

AK PARTİLİ VEKİL: NASIL DA EMPATİK BİR DİLLE KALEME ALMIŞ BAY YAZAR!

Karahasanoğlu'nun tavrına, AK Parti İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut'tan da sert tepki geldi. Karahasanoğlu'nun yazısının ilgili bölümlerinin ekran görüntünü paylaşan Durgut, şu eleştiride bulundu:

"İnsaniyetten, İslamiyetten, ahlaktan ve vicdandan birazcık nasibi olan herkesin bütün hücreleriyle isyan edeceği , lanetliyeceği bir olayı ne kadar da empatik bir dille, nasıl da büyük bir anlayışla ve soğukkanlılıkla kaleme almış bay yazar(!).

Büyük bir camianın namuslu kadınlarına fahişe demekte bir beis görmeyen paçavranın yazarı, esfeli safiline inmiş ahlaksız, sapık tecavüzcüye ise şımarık demekle iktifa ediyor!

AK PARTİLİ KADINLAR DİLİPAK'A DAVA AÇMIŞTI

Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesini isteyen Akit yazarı Abdurrahman Dilipak da, "AKP'nin papatyaları" başlıklı yazısında kullandığı 'fahişe' kelimesinden dolayı büyük tepki çekmişti. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam'ın çağrısıyla AK Parti Kadın Kolları 81 ilde suç duyurusunda bulunmuştu.

(HABER MERKEZİ)