Tarikatta çocuğa cinsel istismar haberlerine yayın yasağı

Bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklanan Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah'la ilgili haberlere Akyazı'daki Cumhuriyet Savcılığı'nın aldığı kararla yayın yasağı getirildi

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah'ın 12 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunmasıyla ilgili haberlere yayın yasağı geldi.

Olayı gündeme getiren Odatv'den yapılan açıklamaya göre, istismarın yaşandığı Akyazı'daki Cumhuriyet Savcılığı Odatv hakkında "gizliliği ihlal" suçlamasıyla soruşturma açtı ve "Türkiye'nin günlerce konuştuğu tarikatın lideri çocuk istismarından tutuklandı" haberine yayın yasağı getirildi. Açıklamada, Sulh Ceza Hakimliği'nin gönderdiği kararda linkin hatalı yazıldığı ancak zaten halen kapatılmış durumda olan portalın yayınını sürdürdüğü alana yasak gelmesini engellemek için haberin yayından kaldırıldığı ifade edildi.

Açıklamada Akyazı Sulh Ceza Hakimliği'nin ayrıca olayla ilgili yapılacak bütün haberlere de yayın yasağı getirdiği belirtildi.

Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah, 28 Ağustos günü Akyazı'da düzenlenen operasyonda küçük yaşta çocuğa cinsel istismar suçlamasıyla gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkemece cezaevine gönderilmişti. (HABER MERKEZİ)