Uşşaki Vakfı: Fatih Nurullah'la ilgimiz yok

Uşşaki Vakfı: Fatih Nurullah isimli şahısla ve bu şahsın sözde tarikatıyla hiçbir alakamız yok.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Uşşaki Vakfı, 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismardan dün Sakarya’da tutuklanan Fatih Nurullah hakkında yazılı açıklama yaptı. Uşşaki Vakfı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Fatih Nurullah isimli şahısla ve bu şahsın sözde tarikatıyla hiçbir alakamız yoktur” denildi.

Sakarya’nın Akyazı ilçesi Kuzuluk mahallesinde bulunan dergahta gerçekleşen çocuk istismarının ortaya çıkmasının ardından, jandarma dergaha giderek Fatih Nurullah’ı gözaltına aldı. Mahkemeye çıkan Nurullah, tutuklandı. Uşşaki Vakfı, tarafından yapılan açıklamada "12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismardan tutuklanan Fatih Nurullah’ın kendisi ve tarikatıyla hiçbir alakamız yoktur" denildi.

Uşşaki Vakfı tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Bugüne kadar birçok defa dile getirdiğimiz açıklamamızı, gündemdeki gelişmelerden ötürü, tekrar beyan etmek isteriz; kendisini her fırsatta vakfımızla ilişkilendirmeye çalışan, bazı yerel ve ulusal basın yayın organlarında ve sosyal platformlarda sözde 'Uşşaki Tarikati Lideri' olarak lanse edilmeye çalışılan, ismi İslam ve ahlak dışı haberlerle anılan, devletimizin ve milletimizin bütünlüğüne karşı cephe almış bir tutum içinde bulunan Fatih Nurullah isimli şahısla ve bu şahsın sözde tarikatıyla hiçbir alakamızın olmadığını kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

"Pir Seyyid Hasan Hüsameddin Uşşaki Vakfı" adıyla bilinen vakfın başkanlığını Muhammed Hikmed Önem yapıyor. 1993 yılında kurulan vakıf Uşşaki tarikatının iki kolundan biri. (HABER MERKEZİ)