Barış Atay'dan ilk tweet Süleyman Soylu'ya

Barış Atay'dan saldırı sonrası ilk tweet Süleyman Soylu'ya: Nerede kalmıştık?

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - TİP Hatay Milletvekili Barış Atay, dün gece İstanbul Kadıköy'de uğradığı saldırının ardından ilk tweet'ini attı. Saldırı öncesi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Twitter'da, İpek Er'e cinsel saldırıdan yargılanırken tahliye edilen uzman çavuş Musa Orhan'la ilgili tartıştıktan sonra saldırıya uğrayan Atay, hastane çıkışında yaptığı ilk açıklamada sağlık durumunun iyi olduğunu ve yarın bir açıklama yapacağını söylemişti.

Atay bugün olay sonrası Twitter'dan yaptığı ilk paylaşımda ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu etiketleyerek "Nerede kalmıştık?" diye sordu.

Ne olmuştu?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kendisine yönelik olarak Twitter'da, "Sen bir seri tecavüzcüyü korudun, kolladın @suleymansoylu Hayatın boyunca her fırsatta yüzüne vurulması, asla unutmaman için uğraşacağız" mesajını paylaştı.

Soylu ise Atay'a, "Tecavüzcü PKK yöneticilerinin talimatıyla HDP'den milletvekili olan PKK ve DHKP-C artığı; Benden “tecavüzcü kollayıcı” olmaz da Senden tam tecavüzcü olur... Tuma’nın kollayıcısı Dikkat yakalanma..." yanıtını verdi.

Bu mesajlaşmanın ardından dün gece Atay'a yönelik henüz kimliği belirlenemeyen beş kişi tarafından saldırı gerçekleştirilmişti. Olayın ardından hastaneye götürülen Atay sabaha karşı taburcu edilmişti. (HABER MERKEZİ)

Siyasilerden Süleyman Soylu'ya Barış Atay tepkisiSiyasilerden Süleyman Soylu'ya Barış Atay tepkisi

TİP milletvekili Barış Atay'a saldırıTİP milletvekili Barış Atay'a saldırı

Siyaseti yasaklayan şiddet: Vurun parlamentere!Siyaseti yasaklayan şiddet: Vurun parlamentere!