Nurbari’yi katleden ağabeyi birçok defa şikayet edilmiş

Urfa Ceylanpınar’da ağabeyi tarafından katledilen 17 yaşındaki Nurbari Mihrican’ın babası Münir Mihrican, “Oğlumun madde bağımlısı olduğunu birçok kez yetkililere bildirdim. Bir şey yapmadılar. Ve en sonunda kızımı öldürdü” dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR – Urfa'nın Ceylanpınar ilçesinde ağabeyi Salih Mihrican tarafından uğradığı dün uğradığı bıçaklı saldırı sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede vefat eden 17 yaşındaki Nurbari Mihrican’ın babası Münir Mihrican, oğlunun uzun süredir madde bağımlısı olduğunu, birçok kez yetkililere bildirmesine rağmen bir şey yapılmadığını belirterek, “En Sonunda kızımı öldürdü” dedi.

Kızının Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) ilk 54 bin kişinin arasına girdiğini, Eczacılık ve Matematik Öğretmenliği tercihlerini yaptığını belirten baba Mihrican, "Bu yıl okula gidecekti. Ama olmadı" dedi.

'AİLE FERTLERİNİ TEHDİT EDİYORDU'

Baba Münir Mihrican, oğlunun uzun süredir madde bağımlısı olduğunu, kimi zaman aile fertlerine karşı tehditlerde bulunduğunu belirterek, “Ben bu küçük kızımı çok seviyordum. Bazen kızıma karşı şiddet teşebbüsünde bulunuyordu. Engel oluyordum ve evden kovuyordum onu. En son da kızım dayısının evindeyken, eve giderek kızımı bıçaklayarak katlediyor. Oğlumun madde bağımlısı olduğunu birçok kez yetkililere bildirdim. Ama bir şey yapmadılar. Ve en sonunda kızımı öldürdü” dedi.

Salih Mihrican'ın kız kardeşini "bacak bakak üstüne atıp birileriyle mesajlaştığı" gerekçesi ile katlettiği öğrenildi.

Olaydan sonra gözaltına alınan Salih Mihrican, savcılıktaki sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından "Kasten adam öldürme", "Taksirle yaralama", "Silahla kasten yaralamaya teşebbüs" ve "Görevi yaptırmamak için direnme" suçlamalarıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. (Kaynak: MA)