Bakan Varank'tan Prof. Demirtaş'a: Soda bile etmiyor

Özgür Demirtaş'ın 'rezerv' paylaşımına Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Bakanı Mustafa Varank yanıt verdi: 'Finans profesörü' bir Beypazarı soda bile etmiyor

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün açıklayacağı 'müjde' ile ilgili tweet atan Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Profesör Özgür Demirtaş, 'Karadeniz'deki rezervler' yönünde paylaşım yaptı. Demirtaş, kişisel Twitter hesabından, ''Dünyanın en büyük enerji rezervlerine sahip olan Venezuela’da, bir bidon petrol, bir tane Damak çikolata bile etmiyor'' dedi.

'Rezerv' paylaşımına Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Bakanı Mustafa Varank'tan ise tepki geldi. Varank, Demirtaş'ın paylaşımını alıntılayarak, "Bu hesaba göre bir 'finans profesörü' bir Beypazarı soda bile etmiyor" diye yanıt verdi.

Erdoğan, yerli güneş paneli fabrikası açılışında yaptığı konuşmada bugün açıklayacağı 'müjde' ile ilgili "Türkiye'de yeni bir dönemin açılacağına inanıyorum" açıklamasında bulunmuştu. Bloomberg ve Reuters, Türkiye'nin Karadeniz'de doğal gaz kaynağı bulduğunu öne sürmüştü. (HABER MERKEZİ)