Gültekin ailesinin avukatı: Kamera kayıt ve HTS raporlarına ilişkin talebimiz reddedildi

Pınar Gültekin cinayetinde ailenin avukatı Rezan Epözdemir, kamera kayıtları ve HTS sinyal analiz, tatbikat raporlarına ilişkin taleplerinin reddedildiğini söyledi. Epözdemir, "Talebimiz, bilirkişi raporu hükmünde olmadığı için reddedildi. Sulh Ceza Hakimliğine başvuru yaptık, karara itiraz ettik" dedi. 

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Muğla'nın Ula ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in ailesinin avukatı Rezan Epözdemir'in kamera kayıt, HTS sinyal analiz ve tatbikat raporlarına ilişkin talepleri başsavcılıkça reddedildi.

Muğla Adliyesi önünde açıklama yapan Rezan Epözdemir, başsavcılık makamına yeni taleplerini içeren ek dilekçe sunduklarını fakat kamera kayıt ve HTS sinyal analiz raporlarına ve tatbikat raporlarına ilişkin taleplerinin, "bilirkişi raporu hükmünde olmadığı" gerekçesiyle reddedildiğini söyledi.

Dosyadaki kısıtlama kararının isabetli bir karar olduğunu belirten Epözdemir, başkaca fail ve fiillerin olduğundan şüphelendiklerini dile getirdi. Kendilerinin alması gereken belgeler olduğunu dile getiren Epözdemir, şöyle konuştu:

"Kamera kayıt ve HTS sinyal analiz, tatbikat raporlarına ilişkin talebimiz, bilirkişi raporu hükmünde olmadığı için reddedildi. Bunlarla ilgili Sulh Ceza Hakimliğine başvuru yaptık. Karara itiraz ettik. Belgelerin tarafımıza verilmesini talep ediyoruz. Biz de sürece katkı sunmak için bir yargılama aktörü olarak bunlara ihtiyacımız şüphesiz ki var. Adaletin tecellisine, maddi gerçeğin ortaya çıkmasına katkı sunalım."

Epözdemir, katil zanlısı Cemal Metin Avcı'nın jandarmadaki ilk ifadesinde suçlamayı reddettiğini, "Ben sadece arabayla aldım, götürdüm" dediğini fakat ertesi gün suçu itiraf ettiğini anımsattı.

Pınar Gültekin'in avukatı: Cinayet önceden planlandıPınar Gültekin'in avukatı: Cinayet önceden planlandı

NE OLMUŞTU?

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin, 16 Temmuz'da ablasıyla telefonla görüştükten sonra kendisinden bir daha haber alınamamıştı.

Ailesinin, kayıp ihbarında bulunması üzerine başlatılan çalışmada Gültekin'i tanıyan kişilerin listesi çıkarılmış ve bölgedeki güvenlik kamerası kayıtları incelenerek görgü tanıklarının ifadelerine başvurulmuştu.

Şüphe üzerine gözaltına alınan Gültekin'in erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı, ilk ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmese de daha sonra Gültekin'in tekrar barışma isteğini geri çevirmesi üzerine genç kızı bağ evinde öldürdüğünü, cesedini yaktıktan sonra ormanlık alana attığını itiraf etmişti. Avcı, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanmıştı. (MUĞLA/AA)