Nihal Olçok, oğlunun adını taşıyan tesisin açılışına davet edilmedi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kocaeli Derince'deki spor merkezine 15 Temmuz darbe girişiminde babası Erol Olçok'la birlikte ölen Abdullah Olçok'un adını verdi. Bugün yapılan açılışa anne Nihal Olçok davet edilmedi. Nihal Olçok "Abdullah'ın annesi var biliyorsunuz değil mi? Bu nasıl bir nezaketsizliktir ki evladımın isminin verildiği tesisi açılıyor ama anne davet edilmiyor" diye tepki gösterdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - 15 Temmuz 2016 tarihinde düzenlenen darbe girişiminde eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'u kaybeden Nihal Olçok, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Kocaeli Derince'de bugün hizmete açtığı, oğlunun adını taşıyan Abdullah Tayyip Olçok Gençlik ve Spor Merkezi'ne davet edilmedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı resmi Twitter hesabından gülümseyen emojiyle, "Abdullah Tayyip Olçok Gençlik ve Spor Merkezimizi Kocaeli/Derince’de hizmete açıyoruz! Haydi arkadaşlar çıkın çıkın gelin!" paylaşımında bulundu.

Nihal Olçok, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın paylaşımına yanıt olarak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'nu da etiketleyerek, "Sayın

@kasapoglu, Abdullah’ın ANNESİ var biliyorsunuz değil mi? Bu nasıl bir nezaketsizliktir ki evladımın isminin verildiği tesisi açılıyor ama anne davet edilmiyor. Gerçi bu sizi aşar biliyorum ama yine de davet bekledim... @RTErdogan" diye yazdı.

'ŞEHİT ANNESİNE YAPILABİLECEK EN BÜYÜK SAYGISIZLIK'

Bu arada Gelecek Partisi Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanı Doğan Demir, yayımladığı bildiride Kocaeli Derince’de “Abdullah Tayyip Olçok Gençlik ve Spor Merkezi” nin açılışına şehit annesi Nihal Olçok’un çağırılmamasını kınadı ve yetkililere bunun bir şehit annesine yapılabilecek en büyük saygısızlık olduğunu belirtti.

"Nihal Olçok’un açılışa çağrılmamasının sebebinin Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi olması mıdır?" diye soran Doğan Demir, Sayın Nihal Olçok'un şahsında bütün şehit annelerine yapılan bu saygısızlığı kınıyor ve kamuoyu vicdanına havale ediyoruz diyerek sözlerini sonlandırdı.

Gelecek Partisi Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanı Doğan Demir tarafından yayımlanan bildiri şöyle:

“Şehit Ailelerine kadar sirayet eden ayrımcılığı kınıyoruz!

Kocaeli Derince'de "Abdullah Tayyip Olçok Gençlik ve Spor Merkezi" hizmete açılıyor. Açılışa herkes davetli, bir kişi hariç; 15 Temmuz şehidimizin annesi sayın Nihal Olçok!.. Bu bir şehit annesine yapılabilecek en büyük saygısızlıktır. Hangi vicdan, hangi akıl böyle bir karar alabilir? Çağrılmama sebebi sayın Nihal Olçok'un Gelecek Partisi Kurucular Kurulu üyesi olması mıdır ? Siyasi hırsınız vicdanınızı mı kör etti? Bir şehit annesinin oğlunun adının verildiği tesisin açılışında yer almasından nasıl rahatsız olursunuz? Bu ülke bizim, bu ülke hepimizin. Sayın Nihal Olçok'un şahsında bütün şehit annelerine yapılan bu saygısızlığı kınıyor ve kamuoyu vicdanına havale ediyoruz.” (HABER MERKEZİ)