Murat Yetkin: Artılar hep Erdoğan’ın da eksilerden kim sorumlu?

Gazeteci Murat Yetkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'nin son dönemde gündeme getirdiği bütün projelerin başarısızlıkla sonuçlandığına dikkat çekti. Yetkin, 'Artılar hep Erdoğan’ın da eksilerden kim sorumlu?' başlıklı yazısında, "Artılar dediysek, sanırım son zamanlarda bir tek Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılmasından söz edebileceğiz. Yani yapacağını söyleyip, yapma sinyali verip yaptığı bir tek o var" dedi.

DUVAR – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin son zamanlarda gündeme getirdiği projelerin başarısızla sonuçlandığına dikkat çeken gazeteci Murat Yetkin, ‘Artılar hep Erdoğan’ın da eksilerden kim sorumlu?’ başlıklı bir yazı kaleme aldı.

“Artılar dediysek, sanırım son zamanlarda bir tek Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılmasından söz edebileceğiz. Yani yapacağını söyleyip, yapma sinyali verip yaptığı bir tek o var” dedi. Yetkin’in yazısının bir bölümü şöyle:

“Hangi eksiler mi? Ekonomiye, liranın değerindeki kayıplara, ayrıca geleceğiz birazdan. Ama Haziran’a kadar başarılı örnekler arasında sayılan koronavirüs salgınıyla mücadelede dahi gerilediğimiz görülüyor; okulları açmakta tereddütteyiz, yeter ki AVM’ler açık kalsın. Sonra bütün yandaş kalemlerin alkış tutup Twitter hesaplarına yeşil nokta koydukları #millihesaplarburada kampanyasını hatırlayan var mı? Tam da ilk günlerde tahmin ettiğimiz gibi birer birer kaldırıldı o yeşil noktalar. Oysa AK Parti Medya ve Tanırım Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun çok umutluydu bu kampanyadan.

Yeşil nokta, sonra İstanbul Sözleşmesi

Gündemi ekonomiden bir hafta kadar filan saptırmak dışında bir başarı sağlamadı yeşil nokta kampanyası. Sonucu da ileride muhtemelen AK Parti’nin aleyhine işleyecek olan, birilerinin “hata yapmışız, geri alalım diyeceği” sosyal medya yasası oldu.
Geri alalım deyince, ilk defa resmen AK Parti Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un ortaya attığı kadına şiddete karşı İstanbul Sözleşmesinin geri alınması kampanyası var.

YAZININ TAMAMI