AK Partililer de istemiyor: Okulları açmayın

MetroPOLL Araştırma korona virüsü salgınına rağmen okulların açılmasına ilişkin son araştırmayı paylaştı. Araştırmaya göre halkın yüzde 64'ü salgın nedeniyle okulların açılmasına sıcak bakmıyor. Araştırmada dikkat çeken bir diğer nokta ise ankete katılan AK Parti'lilerin yüzde 53'ünün "hayır" yanıtını vermesi oldu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 81 ile gönderilen genelgede, 2020-2021 eğitim yılının 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacağı açıklandı. Okul öncesi eğitim ile 1. sınıfa başlayacak öğrencilere, 31 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında uyum eğitimi verileceği bildirildi.

HALK OKULLARIN AÇILMASINI GÜVENLİ BULMUYOR

MetroPOLL Araştırma "31 Ağustosta okulların açılmasını planlanıyor. Siz bu tarihlerde koronavirüs salgını nedeniyle okulların açılmasını güvenli buluyor musunuz?" diye sordu.

Ankete katılanların yüzde 26,5'i soruya "evet" derken yüzde 64'ü "hayır" diye yanıt verdi. "Fikrim yok" diyenlerin oranı ise 9,5 oranında oldu.

YÜZDE 53'Ü 'HAYIR' DEDİ

Araştırmada dikkat çeken bir diğer nokta ise ankete katılan AK Partililerin yüzde 53'ünün "hayır" yanıtını vermesi oldu. (HABER MERKEZİ)

Etiketler Anket salgın korona