Ünlü modele Çeşme'de yumruklu saldırı

Ukraynalı model Daria Kyryliuk ve yanındaki 3 kadın arkadaşı, Çeşme'de saldırıya uğradı. Şiddete maruz kaldığı fotoğrafını sosyal medyadan paylaşan Kyryliuk, "Bu yaşananları görmezden gelmemeliyiz” çağrısı yaptı. Kyryliuk'un ismini verdiği Momo Beach, "Meydana gelen yaralanmanın bizimle ilgisi yok" açıklaması yaptı. Olayla ilgili gözaltına alınan bir kişi daha sonra serbest bırakıldı. Momo Beach geçen yıl da bir şiddet olayıyla gündeme gelmişti. Bakan Nuri Ersoy "Magandalık kimsenin yanına kar kalmayacak" mesajı paylaştı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Daria Kyryliuk,  Çeşme Dalyan’daki turistik Momo Beach'de kadın arkadaşlarıyla birlikte güvenlik görevlilerinin şiddetine uğradıklarını söyledi. Yüzünde morluklar ve kanama oluşan Kyryliuk, şikâyetçi olduklarını söyledi.

Uğradığı saldırı sonrası yüzünün fotoğrafını sosyal medyada hesabından paylaşan Kyryliuk, şunları yazdı: “Sessiz kalmak istemiyorum ve anlatmak istiyorum. Momo Plajı’nın güvenliği bize saldırdı. Dört kadın (ben dahil) yüzüne yumruk atıldı ve çocuklar kötü yaralandı. Polise ayrıntılı raporlar verdik. Bu yaşananları görmezden gelmemeliyiz ve kadına şiddeti durdurmak için arkadaşlarımdan bir bunu paylaşmalarını istiyorum.”

Daria Kyryliuk ve arkadaşları, saldırıdan sonra polise şikâyette bulundu.

İŞLETMEDEN KARŞI SUÇLAMA

İşletme adına yapılan açıklamada ise Daria Kyryliuk'un hırçın tavırlar sergilediği, komşusuyla da kavga ettiği, güvenlik ekibinin iki grup arasında çıkan tartışmayı ayırmak için müdahale etmek durumunda kaldığı gibi tartışma yaratacak ifadeler kullanıldı. Açıklamada şöyle denildi:

"31 Temmuz Cuma günü The Beach of Momo’nun otopark kısmında, iki farklı grup arasında çıkan tartışmayı ayırmak için güvenlik ekibimiz müdahale etmek durumunda kalmıştır. Momo’da geçirdiği vakitlerde kendi arkadaşlarına sergilediği hırçın ve agresif tavırlarından dolayı Daria Kyryliuk’a sevgilisinin korumaları, mekânda bulunduğu süre boyunca eşlik etmiştir. Taraflar güvenli bir şekilde ayrıldıktan sonra Daria Hanım'ın evine gittiği ve komşusuyla da kavga ettiği ve olaya polisin müdahale ettiği öğrenilmiştir. 2 Ağustos Pazar günü, Daria Kyryliuk tarafından yapılan sosyal medya paylaşımında iddia edildiği gibi, meydana gelen yaralanmada güvenlik ekibimizin hiçbir dahli yoktur. Güvenlik ekibimiz, iki grup arasında çıkan tartışmayı büyük bir özveri ile sonlandırmak için büyük çaba harcamıştır.

Olayın üzerinden bir gün geçtikten sonra paylaşımın yapılması ve konunun 'güvenlik darbesi' olarak yansıtılmasının yaşanan gerçeklerle hiçbir ilgisi yoktur.

İlgili kişinin dahil olduğu arkadaş grubunun da 2 Ağustos Pazar günü tekrar The Beach of Momo’ya geldiğini bilginize sunarız. Sadece kadınlara değil hiçbir konuğumuza uygunsuz müdahalede bulunulması kabul edilemez. Bizler de gerekli işlemleri başlatarak, konuyu yakından takip ediyoruz."

Aynı işletmenin ismi geçen yıl da, şezlongda güneşlenen bir kadın müşterinin üzerine garsonların buz attığı, bunun üzerine kendilerini uyaran bir erkek müşterinin 10 görevli tarafından darp edildiği haberleriyle gündeme gelmişti.

Bu arada Çeşme İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü soruşturma kapsamında şüpheli bir kişi gözaltına alındı. Zanlı, emniyetteki ifadesinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

BAKAN ERSOY: YANINA KAR KALMAYACAK

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Cuma gecesi Çeşme’de yaşanan, turizm bölgesinde asla olmaması gereken ve özellikle de bir kadına yönelik yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum. Bu kabul edilemez magandalığın kimsenin yanına kar kalmayacağını hep birlikte göreceğiz” mesajını verdi. (HABER MERKEZİ)