Pınar Gültekin'i katleden Cemal Metin Avcı'nın eşi boşanmak için dilekçe verdi

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i katleden Cemal Metin Avcı'nın eşi, zanlıdan boşanmak için mahkeme dilekçe verdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Muğla'nın Ula ilçesinde cesedi ormanlık alanda bulunan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in katil zanlısı Cemal Metin Avcı'nın eşi, zanlıdan boşanmak için dilekçesini mahkemeye verdi.

Avukat Doğukan Uzakgiden ile Muğla Adliyesine gelen Avcı'nın eşi, boşanma dilekçesini nöbetçi aile mahkemesine teslim etti. İkili, daha sonra adliyeden ayrıldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin (27), 16 Temmuz'da Akyaka Mahallesi'nde yalnız yaşadığı evinden ayrılmış, aynı gün ablası ile telefonla görüştükten sonra kendisinden bir daha haber alınamamıştı.

Ailesinin, Akyaka Jandarma Komutanlığına kayıp ihbarında bulunması üzerine başlatılan çalışmada, Gültekin'i tanıyan kişilerin listesi çıkarılmış ve bölgedeki güvenlik kamerası kayıtları incelenerek, görgü tanıklarının ifadelerine başvurulmuştu.

Şüphe üzerine gözaltına alınan genç kızın eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı, ilk ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmese de delilleri görünce, bir süre arkadaşlık yapıp ayrıldığı Gültekin'in tekrar barışma isteğini geri çevirmesi üzerine genç kızı bağ evinde öldürdüğünü, cesedini yaktıktan sonra bir varile bırakarak Gülağzı mevkisinde ormanlık alana attığını itiraf etmişti.

Avcı, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince "canavarca hisle öldürmek" suçundan tutuklanmıştı. (AA)

Pınar Gültekin'in avukatı: Cinayet önceden planlandıPınar Gültekin'in avukatı: Cinayet önceden planlandı

Pınar Gültekin'i öldüren Cemal Metin Avcı tutuklandıPınar Gültekin'i öldüren Cemal Metin Avcı tutuklandı

5 gündür aranan Pınar Gültekin ölü bulundu5 gündür aranan Pınar Gültekin ölü bulundu