4 general ve 60 albay emekliliğe sevk edildi

Yüksek Askeri Şura sonrası jandarmada da atamalar belli oldu. 5 albay tuğgeneralliğe, bir tuğgeneral tümgeneralliğe terfi ettirildi, 21 general yeni görevine atandı. 28'i albay olmak üzere 35 il jandarma komutanının görev yerleri değiştirildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Jandarma Genel Komutanlığı Personeli 2020 Yılı Atama ve Terfileri Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak Resmi Gazete'de yayımlandı.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Denetleme ve Değerlendirme Başkanı Tümgeneral Halis Zafer Koç Jandarma Genel Komutan yardımcılığına atandı.

Van Asayiş Kolordu Komutanlığına Tümgeneral Hüseyin Kurtoğlu atanırken Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına ilk kez general rütbesi ile atama gerçekleştirildi.

Bunun yanı sıra bakanlık onayı da dahil olmak üzere 60 albay emekliliğe sevk edildi ve bir general de yurt dışı görevine atandı.

Resmi Gazete'de yer alan kararlara göre 5 albay tuğgeneralliğe, bir tuğgeneral tümgeneralliğe terfi ettirildi, 4 general ve 24 albay emekliliğe sevk edildi. 21 general yeni görevine atandı, 28'i albay olmak üzere 35 il jandarma komutanının görev yerleri değiştirildi.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yer alan karara göre, Sahil Güvenlik Komutanlığında da bir albay tuğamiralliğe terfi ettirildi.

(ANKARA-AA)