4 ilde jigolo operasyonu: 75 gözaltı

İnternet sitelerine 'Jigolo aranıyor' diye ilan vererek başvuranların kişisel bilgilerini ele geçiren ve 2 bin kişiyi 15 milyon TL dolandırdıkları ileri sürülen çeteye 4 ilde oparesyon düzenlendi. 75 kişi gözaltına alındı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin İstanbul, İzmir, Bursa ve Tekirdağ'da düzenlediği eş zamanlı operasyonda, haklarında gözaltı kararı bulunan 91 kişiden 75'i yakalandı.

İddiaya göre çete üyeleri, internet sitelerine 'Jigolo aranıyor' ilanları verdi. Günde 2 ila 5 bin TL arasında para kazanacakları vaadine kanan jigolo adayları kişisel bilgileriyle internet sitelerine kaydolup 2000'er TL kayıt parası verdi. Şüpheliler kişisel bilgilerini ele geçirdikleri vatandaşların banka hesaplarını da boşalttı. Şüphelilerin 2 bin kişiyi 15 milyon TL dolandırdıkları ileri sürüldü.

4 ilde yapılan operasyonlarda 7 tabanca, 1 tüfek, 259 cep telefonu, 133 diz üstü bilgisayar, 3 tablet bilgisayar, 36 hard disk, 1 para sayma makinesi, 304 bin 775 lira, 7 bin dolar ve çok sayıda doküman ile bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi. 11 lüks araca da el konuldu. (HABER MERKEZİ/AA)