Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında 4'er yıl 8 ay hapis cezası istemiyle dava

Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkında “Cumhurbaşkanına alenen hakaret” suçundan dava açıldı. İki sanatçı hakkında 4'er yıl 8 aya kadar hapis cezası isteniyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Bir televizyon programında yaptıkları açıklamalar nedeniyle, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma tamamlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 21 Aralık 2018’de "Halk Tv'de yayınlanan 'Halk Arenası' programında yaptıkları açıklamalar nedeniyle "Bedelini ödeyecekler" diyerek hedef gösterdiği sanatçılar 77 yaşındaki Metin Akpınar ve 75 yaşındaki Müjdat Gezen hakkında iddianame düzenlendi.

İddianamede her iki ismin de suç teşkil eden sözler sarf ettiği yönünde medyada haberler yer aldığı, ihbar üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın cumhurbaşkanına hakaret suçunu işlediğinin anlaşıldığı belirtildi. İddianame mahkemece kabul edildi.

Akpınar ve Gezen hakkında "Cumhurbaşkanına alenen hakaret" suçundan ayrı ayrı 4 yıl 8 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı. Sanatçıların yargılanmalarına önümüzdeki günlerde asliye ceza mahkemesinde başlanacağı belirtildi. (HABER MERKEZİ)