'Merhaba Habertürk... Ben Erkan Baş'

Habertürk canlı yayınında adı Meclis Başkanlığı adayları arasında sayılmayan Erkan Baş, tepkisini Twitter'dan gösterdi: "Merhaba Habertürk. Ben Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş... Daha çok görüşeceğiz, adımı öğrenmenizi tavsiye ederim."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR -  Meclis Başkanlığı seçimlerinin anlatıldığı Habertürk canlı yayınında "5 aday var" denildikten sonra adaylar arasında TİP Genel Başkanı Erkan Baş'ın adı sayılmadı.

Yayında AK Partili mevcut Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un yeniden aday olduğu hatırlatılırken CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç, HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu ile İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz'in adları söylendi.

Erkan Baş bu duruma tepkisini sosyal medya hesabından şöyle tepki gösterdi: “Merhaba Habertürk. Ben Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş. 5 aday var diye yazıp 4’ünü sayarken adını anmadığınız 5. aday... 23 Nisan günü TBMM kürsüsünde konuşurken canlı yayını kestiğiniz kişi... Daha çok görüşeceğiz, adımı öğrenmenizi tavsiye ederim.” (HABER MERKEZİ)